دیگو مارادونا اسطوره سابق آرژانتین ، فوتبال اروپا و حتی جهان در سالیان طولانی که حالا با مشکلات جسمانی مواجه بود، پس از عمل جراحی موفقیت آمیز حال عمومی خوبی دارد.

کم تر کسی بود که از بازی دیگو مارادونا لذت نمی‌برد. در قهرمانی تیم ملی آرژانتین در جام جهانی ۱۹۷۸ او خیلی جوان بود و نقش کوچکی ایفا کرد.

اما در جام جهانی ۱۹۸۶ به یک ستاره کاملا پخته تبدیل شد و گزافه نیست که گفته شود او یک تنه آرژانتین را به قهرمانی جام جهانی در مکزیک رساند.

با این حال دیگو مارادونا که به شدت سر زبان‌ها افتاده بود و یک ستاره کامل نشان می‌داد، به دام اعتیاد گرفتار شد و همین شد که در جام جهانی ۱۹۹۴ از مسابقات اخراج گردید و زمینه حذف تیم ملی آرژانتین که ستاره و رهبر خود را از دست داده بود، فراهم شد.

این ضربه بزرگ اسطوره بی بدیل دنیای فوتبال را از دام اعتیاد خارج نکرد، اما او به فوتبال در سطح پایین‌تر ادامه داد و نهایتا سال ۲۰۰۱ در یک بازی تیم بوکاجونیورز در بوینس آیرس و در مقابل انبوهی از تماشاگران طرفدار خود از فوتبال خداحافظی کرد.

در اینجا بخوانید:

دیگو مارادونا که در رده باشگاهی خود نیز دوران باشکوهی را با ناپولی و بارسلونا گذرانده پس از فوتبال هم مرد کم حاشیه ای نبود.

با این حال به مربیگری روی آورد و در آن چندان موفق نشان نداد. در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی سرمربی تیم ملی آرژانتین بود و با این تیم در مرحله یک چهارم نهایی با شکست سنگین ۴ بر ۰ مقابل آلمان از دور رقابت ها حذف شد.

دیگو مارادونا که زندگی شخصی پر حاشیه ای داشته چند روز پیش با وضع جسمانی نامناسب به بیمارستانی در جنوب بوینس آیرس رفته و با انجام آزمایشاتی مشخص شد که لخته خونی در سر او وجود دارد.

لئوپلدو لوکه پزشک شخصی مارادو مشکل او را حاد ندانسته و گفت که با یک عمل ساده مشکل اسطوره آرژانتینی حل خواهد شد.

نهایتا پس از عملی که ساعاتی پیش روی مارادونا انجام شد، پزشک او این عمل را موفقیت آمیز خواند و شرایط عمومی دیگو را خوب توصیف کرد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا