آرسنال با شکست ۲-۱ چلسی در فینال جام حذفی انگلیس به قهرمانی رسید و جواز حضور مستقیم در لیگ اروپا فصل آینده را بدست آورد.

چلسی و آرسنال در چارچوب فینال جام حذفی انگلیس و در ورزشگاه ومبلی لندن به دیدار هم رفتند. بازی را دو تیم طوفانی آغاز کردند و دقیقه ۳ روی ارسال نایلز از سمت چپ، ضربه سر اوبامیانگ با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه کابایرو به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد، با اشتباه بازیکنان آرسنال میسون مونت صاحب توپ شد و خود را به پشت محوطه جریمه آرسنال رساند و با یک ضربه دیدنی شانس خود را برای باز کردن دروازه توپچی‌ها امتحان کرد.

اما مارتینز دروازه‌بان آرسنال با واکنشی عالی توپ را به کرنر فرستاد. برتری چلسی ادامه یافت و این تیم دقیقه ۵ توسط پولیشیچ به گل رسید.

توپی که خود پولیشیچ از پشت محوطه جریمه به مونت در سمت چپ داده بود، با پاس عرضی او به ژیرود رسید و این بازیکن هم با یک پشت پای زیبا توپ را به پولیشی داد تا مهاجم آمریکایی چلسی با حرکتی زیبا با مارتینز تک به تک شده و گل اول را برای آبی‌ها به ثمر برساند.

چلسی به حملات خود ادامه داد و چند دقیقه بعد شوت خطرناک پولیشیچ از داخل محوطه جریمه را مارتینز به خوبی دفع کرد. در ادامه آرسنال بازی را به تعادل کشاند و به آرامی بر آن مسلط شد.

در نتیجه آن دقیقه ۱۹ آرسنال با ضربه زیبای نیکولاس په‌په از پشت محوطه جریمه به گل رسید، اما داور آن را بدلیل آفساید نایلز در زمان پاس به په‌په مردود کرد.

در اینجا بخوانید:

تلاش شاگردان میکل آرتتا ادامه یافت و دقیقه ۲۶ روی یک پاس بلند و عمقی، اوبامیانگ از پشت مدافعان چلسی فرار کرد و در حالی که نزدیک بود صاحب موقعیت گل شود، توسط آسپیلیکوئتا متوقف شد.

داور پنالتی گرفت و var هم آن را تایید کرد، تا اوبامیانگ دقیقه ۲۸ زننده گل تساوی برای آرسنال باشد. پس از این گل بازی بیش‌تر آرام و متعادل در میانه میدان دنبال شد و ضربه ایستگاهی دقیقه ۴۵ لاکازت هم به بیرون رفت تا دو تیم با تساوی ۱-۱ به رختکن بروند.

نیمه دوم آرام و متعادل آغاز شد و دو تیم با احتیاط بیش‌تری سعی در اداره بازی داشتند. بازی پایاپای ادامه داشت تا اینکه دقیقه ۶۵ روی یک حمله سریع، آرسنال به گل دوم رسید.

حمله سریع توپچی‌ها در پشت محوطه جریمه به لوکاس په‌په رسید و او نیز با یک پاس عرضی به محوطه جریمه، اوبامیانگ را صاحب توپ کرد. ستاره گابنی آرسنال با عبور از مدافع پیش رو در موقعیت تک به تک ضربه‌ای چیپ و فنی زد و دروازه کابایرو را برای دومین بار باز کرد.

پس از این گل آرسنال بخوبی بازی را کنترل کرد و حتی چند موقعیت نصفه و نیمه هم ایجاد کرد. با این حال تا پایان بازی اتفاقی روی دروازه‌ها رخ نداد و اخراج دقیقه ۷۳ کواچیچ و ۱۰ نفره شدن چلسی نیز در این امر بی تاثیر نبود.

نهایتا آرسنال با شکست ۲-۱ چلسی در فینال جام حذفی انگلیس به عنوان قهرمانی رسید و اولین جام خود با آرتتا را بدست آورد. توپچی‌ها همچنین با این قهرمانی جواز حضور مستقیم در لیگ اروپا فصل آتی را نیز بدست آوردند.

 

 

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز