آرسنال با هدایت میکل آرتتا در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی انگلیس مقابل شفیلدیونایتد به پیروزی ۱ بر ۰ رسید و به نیمه نهایی صعود کرد.

شفیلدیونایتد در یک چهارم نهایی جام حذفی انگلیس میزبان آرسنال بود. دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و میزبان نسبت به توپچی‌ها در دقایق ابتدایی برتری نامحسوسی داشت و پس از چند حمله به گل هم رسید.

دقیقه ۸ لاندسترام برای شفیلد گلزنی کرد، اما داور بدلیل آفساید و با تائید VAR این گل را نپذیرفت. پس از اتفاق بازی با برتری نسبی آرسنال دنبال می‌شد تا اینکه دقیقه ۲۳ با خطای عجیب مدافع شفیلد این تیم صاحب یک ضربه پنالتی شد.

نیکولاس په‌په دقیقه ۲۵ پشت توپ ایستاد و با یک ضربه مطمئن دروازه هندرسون را باز کرد و میهمان را پیش انداخت.

چهار دقیقه بعد په‌په می‌توانست با پاس لاکازت گل دوم خود و آرسنال را هم به ثمر برساند، اما هندرسون با یک واکنش خوب توپ را دفع کرد.

تا پایان نیمه اول آرسنال بازی را اداره کرد و به حریف اجازه خلق موقعیت جدی را نداد.

در اینجا بخوانید:

با شروع نیمه دوم شفیلدیونایتد بازی را بطور کامل در اختیار گرفت و چند حمله نصفه و نیمه را در دقایق ابتدایی تدارک دید که سرانجامی نداشت.

حملات شفیلدیونایتد ادامه داشت و آرسنال نیز عقب نشسته بود و حتی خود را به محوطه جریمه حریف هم نزدیک نمی‌کرد.

در طرف مقابل چند موقعیت جدی شفیلد هم با واکنش‌های خوب رینا از بین رفت. تا اینکه دقیقه ۸۷ با اشتباهات مدافعین آرتتا مک گلدریک در دهانه دروازه با یک ضربه راحت گل تساوی را برای شفیلد به ثمر رساند.

این پایان کار نبود و آرسنال خیلی زود به بازی برگشت و دقیقه ۹۱ سبایس با دریافت توپ در محوطه جریمه و حرکت رو به جلو از یک زاویه نسبتا بستا با ضربه زمینی و آرام دروازه میزبان را باز کرد تا پیروزی توپچی‌ها در این مسابقه قطعی شود.

نهایتا آرسنال با پیروزی ۲ بر ۱ مقابل شفیلدیونایتد به نیمه نهایی جام حذفی انگلیس صعود کرد و در این مرحله به منچستریونایتد ملحق شد.

 

 

 

 

انیمیشن‌های فوتبالی رافان‌نیوز