آرسنال با هدایت آرتتا پس از مدت‌ها یک برد پرگل را تجربه کرد و در هفته بیست و ششم لیگ برتر انگلیس مقابل نیوکاسل به پیروزی ۴ بر ۰ رسید.

آرسنال در هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال جزیره میزبان تیم نیوکاسل بود. با وجود برتری آرسنال، اولین موقعیت بازی برای نیوکاسل در دقیقه ۶ بوجود آمد.

جوئلینتون با یک پاس مناسب لازارو را صاحب موقعیت کرد و ضربه این بازیکن راهی به دروازه لنو در آرسنال پیدا نکرد. دقیقه ۱۵ نیز جوئلینتون این بار خود شانسش را برای گلزنی امتحان کرد که او نیز موفق نبود.

در ادامه شاگردان آرتتا باز هم بازی را در اختیار گرفتند و از این برتری خود، نمی‌توانستند استفاده کنند. دقیقه ۳۸ ضربه انکتیاه روی پاس دنی سبایوس در اختیار دروازه‌بان نیوکاسل قرار گرفت.

دقیقه ۴۱ ضربه ایستگاهی عالی نیکولاس په‌په با واکنش دوبراوکا رو به رو شد. سه دقیقه بعد نیوکاسل هم توسط ماکسیمین یک فرصت خوب را از دست داد و دو تیم بدون گل مساوی راهی رختکن شدند.

 

آرسنال و یک برد روحیه بخش پرگل

 

آرسنال نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و دقیقه ۵۱ ضربه محکم انکتیاه از بالای دروازه نیوکاسل بیرون رفت. اما سه دقیقه بعد آرسنال بالاخره روی ارسال په‌په از سمت راست و با ضربه سر اوبامیانگ به گل اول رسید.

دقیقه ۵۷ روی حرکت تماشایی و تکنیکی ساکا و پاس در عرض او به مقابل دروازه نیوکاسل، په‌په با یک ضربه مطمئن گل دوم را برای توپچی‌ها زد.

در ادامه دو تیم چند موقعیت داشتند و نیوکاسل دو فرصت خوب را دقایق ۶۳ و ۷۶ توسط کلارک و ماکسیمین از دست داد. دقیقه ۶۷ نیز شوت اوبامیانگ با برخورد به تیر دروازه نیوکاسل راهی به دروازه این تیم نیافت.

بازی متعادل دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقایق پایانی آرسنال دو گل دیگر زد تا پیروزی خود را تکمیل و تثبیت کرده باشد. ابتدا دقیقه ۹۰ روی یک حرکت تیمی عالی و با پاس نهایی لاکازت، مسعود اوزیل با یک ضربه از دهانه دروازه توپ را از زیر دستان دوبراوکا عبور داده و گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه ۹۵ نیز پاس عرضی په‌په با ضربه تمام کننده لاکازت همراه شد و چهارمین گل آرسنال بدست آمد تا این تیم مقابل نیوکاسل در لیگ برتر انگلیس پس از مدت‌ها به پیروزی پرگل و ۴ بر ۰ دست یابد.

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز