در حالی که با فشار فدراسیون فوتبال روند آماده‌سازی ورزشگاه‌های میزبان لیگ برتر ایران در حال انجام و رو به پایان است، آغاز لیگ برتر نزدیکی پایان تجهیز ورزشگاه‌ها و احتمالا اواخر مرداد خواهد بود.

اتفاقات فینال جام حذفی و هجمه سنگین علیه فدراسیون فوتبال باعث شد تا مدیران این فدراسیون عزم خود را برای ریشه‌کن کردن مشکلات ورزشگاه‌های کشور جزم کنند.

مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ بر آن شدند تا به هر شکلی که شده مدیران باشگاهی و استانی کشور را مجبور کنند تا وارد میدان آماده‌سازی ورزشگاه‌ها شوند.

البته علاوه بر اتفاقات فینال جام حذفی، شرایط داخل ورزشگاه‌ها در هنگام مسابقات لیگ و خشونت تماشاگران در بازی‌های حساس نسبت به یکدیگر و هواداران رقیب در این امر بی‌تاثیر نبوده است.

در واقع لیگ هجدهم یکی از پرحاشیه‌ترین لیگ‌های سال‌های اخیر بود و اگر راه‌کاری برای مهار اتفاقات تلخ روی سکوها ارائه و انجام نشود بدون شک، این مشکلات حتی در بازی‌های ملی هم رسوخ خواهد کرد و عواقب سنگین و جبران ناپذیری را نصیب فوتبال ایران می‌کند.

از این رو فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را معطوف این ماجرا کرده تا به هر نحوی شده، باشگاه‌ها را ملزم به رعایت حداقل استانداردهای فیفا کند. با فشار فدراسیون فوتبال و همکاری و کمک وزارت ورزش روند تجهیز و آماده‌سازی ورزشگاه‌های تیم‌های حاضر در لیگ برتر نوزدهم آغاز شد و حالا روزهای پایانی خود را سپری می‌کند.

خبرها از آماده شدن اکثر ورزشگاه‌ها تا دو هفته دیگر حکایت دارد و تنها ورزشگاهی که از برنامه تعیین شده عقب‌تر است ورزشگاه گل‌گهر سیرجان می‌باشد.

از پیرامون فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ شنیده می‌شود، احتمالا آغاز لیگ برتر ایران از ۲۹ مرداد و همزمان با عید غدیر خواهد بود. ورزشگاه سیرجان هم که احتمالا به دو هفته ابتدایی لیگ نمی‌رسد، باید میزبانی تیمش یعنی گل‌گهر را به ورزشگاه کرمان بسپارد.

 

 

 

ویدئوهای طنز سرگرمی رافان‌نیوز را از دست ندهید (در اینجا)