مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ از بامداد امروز با برتری دو تیم والیبال لهستان و آمریکا برابر برزیل و فرانسه آغاز شد و والیبال ایران بامداد فردا باید با لهستان رو به رو شود.

تیم والیبال ایران که پس از حواشی فراوان ناشی از معطلی در فرودگاه شیکاگو تمرینات خود را در این شهر آغاز کرده است، آماده می‌شود تا بامداد فردا در اولین بازی خود در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ به مصاف لهستان برود.

تیم والیبال لهستان نیز در حالی که با یک تیم جوان و بدون ستاره‌هایی چون کورک و کوبیاک به شیکاگو آمده توانست بامداد امروز در یک بازی نزدیک و دیدنی تیم اصلی والیبال برزیل را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد.

همچنین والیبال آمریکا که در شیکاگو میزبان مرحله نهایی لیگ ملت‌های ولیبال است در گروه A این رقابت‌ها با نتیجه ۳ بر ۱ موفق به شکست والیبال فرانسه شد تا شروع خوبی در آغاز مرحله نهایی لیگ ملت‌ها داشته باشد.

 

ایران در مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال 2019

 

بازی اول در گروه والیبال ایران

 

در آغاز مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ دو تیم والیبال لهستان و برزیل از ساعت ۲ بامداد امروز رقابت خود را آغاز کردند. لهستان ست اول بازی را در حالی که تا امتیازات پایانی از برزیل عقب بود با نتبجه ۲۵ بر ۲۳ به برتری رسید. اما ست دوم را با همین نتیجه ۲۵ بر ۲۳ واگذار کرد.

تیم والیبال برزیل در حالی که همانند دو ست اول در مقابل لهستان شروع خوبی داشت و حتی توانسته بود اختلاف امتیاز قابل توجهی ایجاد کند اما رفته رفته در انتهای ست سوم دوباره میدان را به حریف واگذار کرد و مقابل لهستان با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ شکست خورد.

در ست چهارم اما برزیل با استفاده از تجربه زیاد و شرایط ست‌های قبل توانست برتری خود را تا پایان حفظ کرده و با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ این دست را از آنِ خود کند.

اما با شروع دست پنجم این والیبال لهستان بود که با استفاده از نیروی جوانی توانست با تجربه‌های برزیل را به زانو درآورده و با نتیجه ۱۵ بر ۹ شکست دهد تا در مجموع با نتیجه ۳ بر ۲ برد غیر منتظره‌ای در آغاز مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ داشته باشد.

این در حالی است که لهستان با همین ترکیب در ارومیه با نتیجه نزدیک ۳ بر ۲ به والیبال ایران باخته بود. اما باید به این نکته اشاره کرد که والیبال ایران با توجه به برد لهستان محکوم به شکست این تیم است تا در روز آخر گروه B مرحله نهایی با آسودگی خاطر بیش‌تری به مصاف برزیل برود.

 

عکس‌های گرافیکی طنز را در رافان‌نیوز از دست ندهید.