فدراسیون والیبال ایران پس از ماه ها مذاکره و بررسی کارنامه مربیان برتر جهان در آستانه قرارداد با آلکنو روس برای هدایت تیم ملی در المپیک توکیو قرار گرفته است.

تیم ملی والیبال با کولاکوویچ به المپیک توکیو صعود کرد، اما این سرمربی صرب عملکرد چندان خوبی در طول مربیگری خود در ایران به نمایش نگذاشت.

از این رو بود که فدراسیون والیبال با توجه به فرصت پیش آمده در تاخیر یک ساله المپیک تصمیم به قطع همکاری با کولاکوویچ گرفت تا در المپیک با یک مربی نامدار و بزرگ کار خود را پیش ببرد.

هر چند ولاسکو با توجه به شناختش از والیبال ایران گزینه اول فدراسیون بود، اما قرارداد این سرمربی کار کشته و بزرگ با فدراسیون والیبال ایتالیا عملا دسترسی به او را غیر ممکن کرد.

از این رو محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال تصمیم گرفت با نظرخواهی از کارشناسان یک مربی بزرگ را برای تیم ملی انتخاب کند.

در اینجا بخوانید:

مربیان بزرگی چون رزنده برزیلی، کاستلانی، آلکنو، دی جورجی، آنجلو لورنزتی و روبرتو پیازا در لیست فدراسیون والیبال ایران قرار گرفتند و نهایتا همانگونه که از مدت ها پیش شایعات آن به گوش می رسید، آلکنو روس انتخاب شد.

آلکنو در نظرسنجی های فدراسیون از کارشناسان بیش‌ترین رای را آورده و مذاکرات با او از مدت ها قبل آغاز شده بود و حتی گفته می‌شد توافقاتی هم صورت گرفته است.

با این حال اکثر رسانه های والیبال جهان از دیروز آلکنو را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران معرفی کرده‌اند و به نظر می رسد این موضوع قطعی شده باشد.

هر چند هنوز قرارداد رسمی بین فدراسیون والیبال ایران و آلکنو امضا نشده، اما گفته می شود که این سرمربی نامدار اهل روسیه کار خود را از فروردین ماه سال ۱۴۰۰ تا پایان مسابقات المپیک توکیو در اواخر مرداد آغاز کرده و به پایان می رساند.

بنابراین قرارداد آلکنو با ایران پنج ماهه خواهد بود و عملکرد تیم ملی با این سرمربی در المپیک توکیو می تواند راه را برای ادامه کار او در ایران هموار کند.

 

عکس های طنز و سرگرمی رافان نیوز