با اعلام رسمی فدراسیون والیبال ایران، دیروز قرارداد سرمربی جدید تیم ملی ، ولادیمیر آلکنو روس به امضا رسیده است تا هدایت ملی‌پوشان ایرانی را در المپیک توکیو بر عهده داشته باشد.

با استفاده از تعویق اجباری المپیک توکیو، فدراسیون والیبال ایران تصمیم گرفت، قرارداد کولاکوویچ را فسخ کرده و برای بازی های مهم المپیک دنبال سرمربی بزرگ و جدید باشد.

هر چند انتخاب اول فدراسیون والیبال ولاسکو بود، اما این سرمربی محبوب و مشهور آرژانتینی تصمیم گرفت به قرارداد خود با فدراسیون والیبال ایتالیا پایبند باشد.

از این رو بود که محمدرضا داورزنی سراغ گزینه‌های دیگر رفت و لیستی از بزرگ‌ترین مربیان جهان را فهرست کرد تا با آن‌ها مذاکره کند.

در این بین از ابتدا هم مشخص بود که انتخاب اول فدراسیون والیبال ولادیمیر آلکنو روس است.

با این حال انتخاب و امضای رسمی قرارداد با این سرمربی بزرگ والیبال جهان به پس از تایید کمیته فنی متشکل از جمع کارشناسان موکول شد.

در اینجا بخوانید:

بررسی های کارشناسان والیبال هم رای به آلکنو داد تا فدراسیون با اطمینان خاطر و دستی باز به سراغ این سرمربی کارکشته و موفق برود.

دیروز فدراسیون والیبال رسما اعلام کرد که برای هدایت تیم ملی ایران در مسابقات المپیک توکیو با ولادیمیر آلکنو به توافق رسیده است.

قرارداد آلکنو که سه دوره با تیم ملی روسیه در المپیک حضور داشته و یک مدال طلا، یک برنز و یک مقام چهارمی با این تیم در مسابقات بزرگ المپیک در کارنامه دارد، ۵ ماهه و تا پایان بازی های المپیک توکیو خواهد بود.

آلکنو رسما از فروردین سال ۱۴۰۰ کار خود را آغاز می کند و تا پایان مرداد ماه همین سال رسما سرمربی تیم ملی والیبال ایران خواهد بود.

باید دید نسل طلایی والیبال ایران که آخرین مسابقه مهم و بزرگ خود را در پیش دارد، می تواند به بزرگ‌ترین افتخار خود که همان مدال المپیک باشد برسد، یا خیر؟

سعید معروف و سید محمد موسوی دو ستاره بزرگ تیم ملی والیبال ایران هستند که پس از پایان مسابقات والیبال از بازی های ملی خداحافظی می کنند.

به گفته محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون، تیم ملی والیبال پس از بازی های المپیک رسما تغییر نسل خواهد داد و بازیکنان جوان جایگزین ستاره های با تجربه خواهند شد تا نسلی جدید و قابل اتکا در المپیک بعد باشند.