اخراج سولسشر از منچستریونایتد می تواند سرآغازی باشد بر یک دوره جدید با شکوفایی دوباره شیاطین سرخ، البته اگر جانشینی مناسب برای سرمربی نروژی انتخاب شود.

از سال ۲۰۱۳ که الکس فرگوسن تصمیم گرفت بازنشسته شده و از هدایت منچستریونایتد کنار برود، تاکنون صندلی جانشینی او به کسی وفا نکرده است.

انگار هیچ کس نتوانست از زیر سایه سنگین افتخارات مرد بزرگ اسکاتلندی خارج شود و برای خود عرض اندامی بکند.

دیوید مویس، لوئیز فن خال و حتی مورینیو آقای خاصی که یک تریلی نمی توانست از خود مچکری‌اش را جا به جا کند، همگی در جا کردن خود در این صندلی عاجز بودند.

سرانجام سال ۲۰۱۸ و زمانی که مورینیو اخراج شد، قرعه به نام اوله گونار سولسشر افتاد تا ذخیره طلایی فرگوسن این بار در قامت مربی موقت و ذخیره، موقتا هم که شده کار را دربیاورد.

او آمد و بازیکنان یاغی منچستر هم سرمست از رهایی یافتن از یوغ اسارت مورینیو هر چه خواست کردند و همچون طفلی سر به زیر اما دانا، زیرک و توانمند بهترین عملکرد خود را نشان دادند.

در اینجا بخوانید:

نتیجه این تغییر رویه رکوردشکنی یونایتد با سولسشر و کسب ۱۰ پیروزی پیاپی در ابتدای کار بود که می‌توانست سرمربی نروژی را جاودانه کند.

اتفاقا همین هم شد و مدیران منچستریونایتد با این عملکرد خیره کننده در آغاز و ادامه روند رو به رشد تیم با نتایج مثبت و قابل قبول، به این نتیجه رسیدند که قرارداد سولسشر را دائمی کنند.

قرارداد بلندمدت با سرمربی نروژی امضا شد و همه منتظر بازگشت منچستر به دوران باشکوه فرگوسن بودند.

پیروزی های شیرین در هفته های ابتدایی همه را امیدوار می کرد، اما انگار این منچستر در قامت یک قهرمان جلوه نمی کرد و در نبردهای کلیدی همیشه بازنده بود.

ابهت یک قهرمان را نداشت و نمی توانست قدرت خود را حتی به تیم های معمولی دیکته کند.

اگر یک پیروزی بزرگ هم می آورد، یک جرقه ای می شد که پس از آن خبری از او نبود.

فصل گذشته (۲۰۲۰-۲۰۲۱) کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر انگلیس با وجود اختلافی ۱۲ امتیازی با سیتی باز هم شیاطین سرخ را به موفقیت با سرمربی نروژی امیدوار کرد.

در اینجا بخوانید:

آنان پس از خرید رونالدو و سرمست برای بازگشت روزهای اوج، امیدوارانه و با شوق فراوان منتظر آغاز فصل جدید بودند تا تیم خود را در قامت یک مدعی قهرمانی ببینند.

روزهای اول همه چیز خوب بود و چند پیروزی شیرین به لطف درخشش رونالدو قند را در دل هواداران یونایتد آب کرده بود.

اما یک شکست غیرمنتظره در لیگ قهرمانان اروپا و مقابل یانگ بویز دوباره آن ها را نگران کرد، اما امیدوار بودند که آن یک اتفاق بوده باشد.

اتفاق نبود و به یک کلیشه ای تلخ تبدیل شد تا جایی که شکست های پرگل شروع شد.

تحقیر منچستریونایتد مقابل لیورپول میخ آخر را برای ناامیدی شیاطین سرخ از سرمربی نروژی کوباند و شکست سنگین و ۴ بر ۱ مقابل واتفورد سند اخراج سولسشر را امضا کرد.

آری سرانجام مدیران منچستریوناید اول آذر ۱۴۰۰ مصادف با ۲۰۲۱/۱۱/۲۱ راضی به امضای حکم اخراج سولسشر شدند تا هواداران یونایتد نفسی به راحتی بکشند.

حالا شیاطین سرخ در اولدترافورد منتظر آغاز یک دوره جدید هستند که در آن شکوه گذشته را بیابند.

آیا به راستی نفرات شاخصی چون زیدان، پوچتینو، اریک تن هاگ، جولن لوپتگی و حتی لوران بلان می توانند شیاطین سرخ را به این هدف برسانند …؟