شب رده‌بندی کوپا آمریکا و دیدار شیلی و آرژانتین در نهایت با سومی آرژانتین و اخراج مسی به پایان رسید. 

دیدار رده‌بندی مسابقات کوپا آمریکا حوادث زیادی را به خود دید که اخراج مسی، بازی شناور و زیبای آرژانتین و در نهایت مقام سومی این تیم در کوپا مهم‌ترین حوادث این دیدار بود.

در حالی که آرژانتین و شیلی بازی را آرام و متعادل شروع کرده بودند، اما هوشمندی لیونل مسی و پاس عمقی و به موقع این بازیکن، آگوئرو را با دروازه‌بان شیلی تک به تک کرد و او در دقیقه ۱۲ دروازه شیلی را گشود.

این گل باعث شد تا تیم فوتبال شیلی غافلگیر شده و شیرازه و انسجام خود را از دست بدهد. در حالی که شیلی برای جبران نتیجه حمله می‌کرد اما این آرژانتین بود که با خلاقیت و نبوغ مسی موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه حریف ایجاد می‌کرد.

در دقیقه ۲۲ بود که یکی از این موقعیت‌ها با تک به تک شدن دیبالا و ضربه چیپ او به گل دوم آرژانتین تبدیل شد. با پیش افتادن دو گله آرژانتین در دقایق ابتدایی بازی و میانی نیمه اول بایکنان شیلی عصبی شده و زمینه‌ساز درگیری‌های درون زمین و به خشونت کشیده شدن بازی شدند.

در یکی از همین درگیری‌ها در دقیقه ۳۷ لیونل مسی و گری مدل بازیکن شیلی با برخورد سختگیرانه داور رو به رو شده و از زمین بازی اخراج شدند. در حالی که گفته می‌شود این دیدار آخرین بازی ملی مسی بوده و او دوباره قصد دارد از بازی‌های ملی خداحافظی کند، این اخراج پایان تلخی را برای او در تیم ملی رقم زد. تا ناکامی‌های مسی در تیم ملی آرژانتین کامل شود.

نیمه اول با تمام حوادث و اتفاقاتی که داشت با برتری ۲ بر ۰ آرژانتین به پایان رسید.

 

نیمه دوم

 

نیمه دوم با ارائه بازی هجومی توسط هر دو تیم آغاز و موقعیت‌های فراوانی در بازی ایجاد شد. در ادامه بازی و با خطای پتزلا روی بازیکن شیلی داور نقطه پنالتی را نشان داد و در دقیقه ۵۹ با ضربه پنالتی ویدال یکی از گل‌ها برای شیلی جبران شد.

در حالی که پس از گل شیلی هر دو تیم موقعیت‌های خطرناک گلزنی داشتند، اما در نهایت دیدار شیلی و آرژانتین با همان نتیجه ۲ بر ۱ بسود آرژانتین به پایان رسید. تا در رده‌بندی کوپا آمریکا سومی آرژانتین با اخراج مسی همراه شده و پیروزی تلخی برای تیم ملی آرژانتین و مسی شکل بگیرد.

پس از این بازی مسی با عصبانیت تمام از داوری این دوره از کوپا آمریکا بشدت انتقاد کرد و گفت که به نظر من از قبل این جام را برای برزیل در نظر گرفته‌اند.

 

اخراج مسی در رده‌بندی کوپا آمریکا