کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی کلمبیا پس از شکست سنگین تیمش مقابل اکوادور در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در آستانه اخراج قرار گرفته است.

بعد از جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ چیزی نزدیک به یک سال و نیم پیش بود که کارلوس کی روش علی رغم میل باطنی خود و به دلیل اختلاف با وزیر ورزش مجبور به جدایی از ایران شد.

کارلوس کی روش به کلمبیا رفت و ایران نیز پس از کش و قوس فراوان مارک ویلموتس را جایگزین این سرمربی موفق پرتغالی کرد که در طول ۸ سال نسلی فوق العاده را تربیت کرده بود.

ویلموتس خیلی زود نشان داد که نمی تواند خود را با فرهنگ ایران جفت و جور کند و تیم ملی را در مسیر درستی قرار دهد.

ویلموتس با دو شکست تلخ مقابل عراق و بحرین از ایران جدا شد و خسارتی بالغ بر ۶ میلیون یورو به ایران وارد کرد.

اما کارلوس کی روش هم در تیم ملی کلمبیا با حواشی مختلفی دست و پنجه نرم می کرد. یک روز برای دعوت نکردن خامس و یک روز برای دعوت کردن یک بازیکن پر حاشیه.

در حالی که تیم ملی کلمبیا با کی روش شروع نسبتا خوبی داشت و در مرحله حذفی با شکست در ضربات پنالتی مقابل شیلی از جام ملت های آمریکای جنوبی خداحافظی کرد،  و پس از آن آماده مقدماتی جام جهانی شد.

در اینجا بخوانید:

کلمبیا مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را با پیروزی ۳ بر ۰ خانگی مقابل ونزوئلا آغاز کرد، اما در ادامه یک تساوی ۲-۲ مقابل شیلی و شکست ۳ بر ۰ خانگی مقابل اروگوئه کار را برای کی روش سخت نمود.

این پایان کار نبود و کارلوس کیروش در یک بازی به ظاهر نچندان سخت به دیدار اکوادور رفت تا شکست مقابل اروگوئه را جبران کند.

اما در این بازی بسیار بد و ضعیف عمل کرد و با نتیجه تحقیر آمیز ۶ بر ۱ شکست خورد تا کارلوس کی روش در آستانه اخراج قرار بگیرد.

دیروز آ اس کلمبیا در گزارشی مدعی شد که نشستی بین رئیس فدراسیون کلمبیا و کارلوس کی روش پیرامون بررسی شرایط جدایی برگزار شده و احتمال اخراج سرمربی پرتغالی از کلمبیا بسیار زیاد خواهد بود.

فدراسیون فوتبال کلمبیا در صورت فسخ قرارداد کی روش باید چیزی در حدود ۲ میلیون دلار به این سرمربی پرتغالی خسارت بدهد، از این رو در نشست دیروز پرداخت قسطی این مبلغ بررسی شده است.

با این حال هنوز کارلوس کی روش و فدراسیون فوتبال کلمبیا به توافقی نرسیده اند و تصمیم قطعی برای نیمکت تیم ملی کلمبیا تا این لحظه گرفته نشده است.

کلمبیا در فیفا دی بعدی که در آغاز سال میلادی ۲۰۲۱ خواهد بود و در ادامه بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ باید به مصاف برزیل و پاراگوئه در دو دیدار سخت و حساس برود.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا