استعفای لوئیس انریکه از هدایت اسپانیا علاوه بر پذیرش توسط رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا با جایگزینی دستیارش روبرتو مورنو همراه شد.

لوئیس انریکه که بدلیل مشکلات شخصی در سه بازی اخیر دوستانه و رسمی تیم ملی اسپانیا این تیم را همراهی نمی‌کرد، در نهایت با بر طرف نشدن این مشکلات مجبور به کناره‌گیری شد.

لوئیس انریکه که پس از جام جهانی هدایت اسپانیا را بر عهده گرفته بود توانست با این تیم بازی‌های چشم‌نواز اسپانیا در دوران لوپتگی را تکرار کند. و به هواداران این تیم این نوید را بدهد که دوباره لاروخا به ساحل آرامش رسیده و خبرهای خوشی در مسابقات مهم پیش رو خواهد رسید.

اما این پایان ماجرا نبود و و مشکلات شخصی اجازه همراهی بیش‌تر این مربی بزرگ و پر آوازه را با تیم ملی اسپانیا نداد. فدراسیون فوتبال اسپانیا و خود لوئیس انریکه هیچ‌گاه محتوای این مشکلات شخصی را فاش نکرده‌اند.

همین موضوع باعث شده تا شایعات و گمانه‌زنی‌های مختلف و بعضا متناقضی در این باره به گوش برسد. از مبتلا شدن او به یک بیماری خطرناک گرفته تا بوجود آمدن مشکل حاد برای دختر او از جمله مواردی است که در مورد جدایی انریکه بیان می‌شود.

حتی در مورد دیگر که از طریق روزنامه‌های بزرگ اسپانیا مانند as بیان شده از اختلاف شدید او با مسئولان فدراسیون اسپانیا بعنوان دلیل اصلی برای غیب سه ماهه انریکه و استعفای اخیر او نام برده می‌شود.

با پذیرش استعفای لوئیس انریکه از هدایت اسپانیا که گفته می‌شود تا به حال دو بار بصورت کتبی به رئیس فدراسیون ارائه کرده و مورد پذیرش قرار نگرفته، روبرتو مورنو دستیار او بعنوان جایگزینش بصورت رسمی انتخاب شد.

روبرتو مورنو در زمان غیبت سه ماهه انریکه توانسته بود عملکرد قابل قبولی را در هدایت تیم فوتبال اسپانیا ارائه کند.

 

کناره گیری انریکه از تیم ملی اسپانیا و جایگزینی روبرتو مورنو