از تغییر نام تا قهرمانی آسیا و دیگر اتفاقات تاریخ باشگاه استقلال تهران در آستانه بازی مهم این تیم مقابل سپاهان موضوع دهمین دوشنبه کوئیز رافان نیوز قرار گرفته است.

استقلال در طول تاریخ با تغییر و تحولات مختلفی رو به رو بوده و شرایط گوناگون تلخ و شیرینی را گذرانده است. نام این باشگاه چند بار تغییر کرده و از قهرمانی آسیا تا اواخر جدول رده بندی لیگ را هم تجربه کرده است.

این باشگاه قبل از انقلاب اسلامی ایران از پشتوانه مالی قدرتمندی برخوردار بوده و جزء اولین تیم‌هایی به شمار می‌رود که در سراسر کشور آکادمی فوتبال تاسیس کرده‌اند.

با این حال دیگر اثری از این آکادمی‌ها باقی نماده و مدریت مرکزی نسبت به آن‌هایی که با نام این باشگاه فعالیت می‌کنند وجود ندارد. نام استقلال پس از پیروزی انقلاب بر آبی‌پوشان پایتخت نهاده شده است و تاکنون هم بر آن بجا مانده است.

در حالی دوشنبه کوئیز ۱۰ رافان نیوز به استقلال از تغییر نام تا قهرمانی آسیا اختصاص یافته که این تیم امشب در یک بازی بسیار مهم باید از یک چهارم نهایی جام حذفی به دیدار سپاهان اصفهان برود.

هر دو تیم قهرمانی لیگ را از دست داده و برای سهمیه لیگ قهرمانان آسیا می‌جنگند. بدون شک قهرمانی در جام حذفی که امسال تیم‌های قدرتمندی را در نیمه نهایی خود می‌بیند، شرایط بهتری برای رسیدن به لیگ قهرمانان آسیا است.

با پاسخ به این کوئیز که شامل ۱۰ سوال پیرامون تاریخچه استقلال تهران است، علاوه بر اینکه دانش خود را نسبت به باشگاه محبوب یا رقیبتان محک می‌زنید نکات جالب توجهی را از آن خواهید یافت که ممکن است تاکنون آن را نشنیده یا ندیده‌اید.

رافان نیوز در آینده کوئیزهایی با جوایز ارزشمند برگزار می‌کند که حضور در آزمون‌های فعلی به منزله آمادگی و تجربه بیش‌تر برای آن‌ها خواهد بود.

کوئیز ۱۰

استقلال یکی از قدیمی‌ترین تیم‌های ایرانی حال حاضر است و تاکنون چند باری نامش تغییر کرده و از ابتدای انقلاب اسلامی ایران با نام استقلال به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

این باشگاه از اولین تیم‌ها در ایران است که آکادمی فوتبال را در سراسر کشور ایجاد کرد و حالا کم‌تر اثری از آن‌ها باقی مانده است. اگر هم آکادمی وجود دارد که با نام این باشگاه فعالیت می‌کند تحت مدیریت مرکزی استقلال تهران نیست.

آبی‌های پایتخت تاکنون دو بار قهرمانی آسیا را تجربه کرده و از جمله تیم‌های پر افتخار قاره آسیا به شمار می‌رود. استقلال امشب در یک دیدار بسیار مهم و سرنوشت ساز در یک چهارم جام حذفی به دیدار سپاهان خواهد رفت.

از این رو دوشنبه کوئیز ۱۰ رافان نیوز به استقلال اختصاص یافته و باید به ۱۰ سوال پیرامون تاریخچه تشکیل این باشگاه و همچنین چند اتفاق مهم دیگر پاسخ داده شود.

موفق باشید

 

 

 

دیگر کوئیزهای رافان نیوز