استقلال با شکست پرسپولیس و هدایت فرهاد مجیدی به نیمه نهایی جام حذفی رسید، آن هم در شبی که مهاجمان یحیی گل محمدی هم خوب نبودند و هم بدشانس بودند.

دیشب استقلال و پرسپولیس در دربی ۹۶ پایتخت و از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایران به دیدار هم رفتند.

در طول نیمه اول هر دو تیم بسیار کسل کننده ظاهر شدند و هیچ موقعیت خطرناکی را روی دروازه ها خلق نکردند.

با این حال استقلال گهگاهی با فرار های مهدی قایدی می توانست خطرساز شود که هر بار با سد دفاعی منسجم پرسپولیس رو به رو شد.

نیمه دوم پرسپولیس کمی بهتر شد و چند باری به نزدیکی دروازه سید حسین حسینی رسید، اما مهاجمان این تیم همچون بازی های گذشته زهردار نبودند.

البته نبود سید جلال حسینی به عنوان یک رهبر واقعی در زمین، کمال کامیابی نیا به عنوان یک جنگ جوی واقعی در میانه میدان و آماده نبودن عیسی آل کثیر که تازه از بند مصدومیت رها شده بود، را می توان از دلایل ناکامی سرخ ها دانست.

به هر حال با توجه به خستگی و احتیاط بیش از حد دو تیم، بازی به وقت های اضافی کشیده شد.

در اینجا ببینید:

در وقت اضافی اول پرسپولیس دو موقعیت صددرصد گل ایجاد کرد، اما ابتدا روی ارسال مواج و خطرناک مهدی ترابی، عبدی توپ را از دهانه دروازه استقلال به آسمان زد.

دقیقه ۱۰۲ روی پاس عمقی وحید امیری و ارسال کوتاه مهدی عبدی از سمت راست، عیسی آل کثیر با یک سر شیرجه ای زیبا توپ را قطع کرد که با بدشانسی به تیر عمودی دروازه برخورد کرد و گل نشد.

در ادامه استقلال نیز چند موقعیت نصفه و نیمه داشت، اما دو تیم در دقایق پایانی ترجیح دادند با احتیاط عمل کرده و حداقل بازی را در ضربات پنالتی تمام کنند.

ضربات پنالتی با شوت های دقیق و حساب شده بازیکنان دو تیم مخصوصا استقلالی ها آغاز شد.

اما عیسی آل کثیر و مهدی عبدی دو بازیکن پرسپولیس بودند که اولی توپ را به آسمان کوبید و دومی هم مغلوب سید حسین حسینی شد.

در استقلال نیز تنها مهدی قایدی بود که نتوانست حامد لک را مغلوب کند.

همین شد که استقلال با هدایت فرهاد مجیدی و پیروزی ۴ بر ۳ در ضربات پنالتی پرسپولیس را شکست داد و به نیمه نهایی جام حذفی رسید و به تیم های گل گهر سیرجان و فولاد خوزستان ملحق شد.