استقلال در فینال حذفی ایران به دیدار فولاد خوزستان می رود تا این فصل را بدون جام سپری نکند، چرا که شاگردان فرهاد مجیدی دیشب به لطف دو پنالتی وریا غفوری گل گهر سیرجان را با نتیجه ۲ بر ۱ از پیش رو برداشتند.

تیم فوتبال استقلال دیشب و در نیمه نهایی جام حذفی میزبان گل گهر سیرجان بود.

آبی ها بازی را خوب آغاز نکردند و در نیمه اول هیچ موقعیت قابل توجهی روی دروازه حریف ایجاد نکرده و نتوانستند شاگردان امیر قلعه نویی را تحت فشار قرار دهند.

در مقابل گل گهر عملکرد بهتری داشت و بیش‌تر از آبی ها حمله می کرد، هر چند که اکثر حملات این تیم نصفه و نیمه بود.

با این حال در دقیقه پنحم وقت های تلف شده نیمه اول ارسال ایستگاهی سعید صادقی و دفع اشتباه سید حسین حسینی باعث شد تا امین پورعلی دروازه استقلال را باز کرده و آبی های تهران را با شکست راهی رختکن کند.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم استقلال کمی بهتر شد و از همان ابتدا ابتکار عمل را به دست گرفت.

پس از چند حمله ناقص از شاگردان فرهاد مجیدی، با برخورد شوت آرش رضاوند به دست یونس شاکری بازیکن گل گهر در محوطه جریمه داور برای استقلال پنالتی گرفت.

وریا غفوری پشت توپ ایستاد و دقیقه ۷۴ با یک ضربه مطمئن بازی را به تساوی کشاند.

هر چند حملات استقلال در ادامه بازی چندان زهردار نبود، اما روی پاس عمقی فرشید اسماعیلی، سبحان خاقانی در محوطه جریمه گل گهر سرنگون شد تا داور دوباره نقطه پنالتی را برای آبی ها نشان دهد.

وریا غفوری دوباره پشت توپ ایستاد و با یک ضربه به وسط دروازه گل گهر و فریب دروازه بان حریف استقلال را در دقیقه ۸۲ پیش انداخت.

در ادامه تلاش گل گهر برای جبران نتیجه کارساز نشد تا استقلال با پیروزی ۲ بر ۱ مقابل این تیم راهی فینال جام حذفی ایران شده و حریف شاگردان جواد نکونام در فولاد خوزستان شود.