استقلال و الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ و پایان دور رفت مرحله گروهی با هم رو به رو شدند و شاگردان فرهاد مجیدی در یک بازی جذاب و پرگل با نتیجه ۳ بر ۴ مغلوب حریف قطری شدند.

استقلال دیشب در پایان دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به دیدار الدحیل رفت.

شاگردان فرهاد مجیدی بازی را بهتر آغاز کردند و در حالی که هنوز ۴ دقیقه از آغاز بازی نگذشته بود که روی ارسال سید احمد موسوی و ضربه سر ارسلان مطهری به گل رسید.

پس از این گل الدحیل خیلی زود به بازی برگشت و شش دقیقه بعد روی توپ برگشتی شوت ادمیلسون جونیور که توسط رشید مظاهری دفاع شده بود، مایکل اولونگا به راحتی دروازه استقلال را باز کرد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۲۷ با اشتباه عجیب مسعود ریگی در پاس رو به عقب، اولونگا با مظاهری تک به تک شد و الدحیل را پیش انداخت.

در اینجا بخوانید و حل کنید :

  • فرهاد مجیدی و استقلال ؛ از اولین قرارداد تا ساختن تیمی قدرتمند در آسیا ؛ دوشنبه کوئیز

استقلال برای جبران نتیجه دست به کار شد و پس از کمی فشار آوردن، دقیقه ۳۴ روی پاس زمینی و رو به جلو مطهری در محوطه جریمه، توسط شیخ دیاباته دروازه الدحیل را باز کرد.

در حالی که به نظر می رسید نیمه اول با تساوی ۲-۲ به پایان برسد، دقیقه ۴۳ عبدالله الاحرق پاس رو به عقب معز علی به مقابل دروازه استقلال را در میان غفلت مدافعین آبی پوش تبدیل به گل سوم الدحیل کرد.

نیمه دوم را استقلال از همان ابتدا هجومی آغاز کرد و دقیقه ۵۱ شوت خطرناک مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه جریف به بیرون رفت.

با افزایش تلاش شاگردان فرهاد مجیدی، استقلال دقیقه ۷۴ از آشفتگی قلب خط دفاع الدحیل استفاده کرد و با ضربه سر فرشید اسماعیلی در مقابل دروازه خالی حریف به گل رسید.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد، اما دقیقه ۸۵ مایکل اولونگا باز هم در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و با چرخشی زیبا و ضربه‌ای تمام کننده دروازه رشید مظاهری را باز کرد.

پس از این گل تلاش بازیکنان استقلال به جایی نرسید و این تیم دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را با شکست ۳ بر ۴ مقابل الدحیل قطر به پایان رساند.

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز