فرهاد مجیدی در هفته پایانی لیگ برتر ایران نیز توانست با استقلال تهران شکست سنگین ۴ بر ۱ را به شاهین شهرداری بوشهر تحمیل کرده و در جایگاه دومی جدول رده‌بندی بایستد.

استقلال در بوشهر و از هفته پایانی لیگ برتر نوزدهم به مصاف شاهین شهرداری این شهر رفت. بر خلاف انتظار این استقلال بود که دقیقه ۲۴ با تیزهوشی میلاد صارمی دروازه خود را باز شده دید.

صارمی پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد و از خروج سید حسین حسینی استفاده کرد و با یک ضربه دیدنی گل اول بازی را برای میزبان به ثمر رساند.

این گل در حالی به ثمر رسید که استقلال چند موقعیت خوب را قبل از آن از دست داده بود. پس از این گل نیز استقلال به تلاش خود ادامه داد و سعی می‌کرد راه نفوذی به دروازه حریف پیدا کند.

اما دقیقه ۳۵ دانیال مومنی با اشتباه مدافعین استقلال در موقعیتی عالی قرار گرفت و ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت.

چهار دقیقه بعد پاس وریا غفوری و شوت مهدی قائدی راهی به دروازه شاهین پیدا نکرد. دقیقه ۴۳ این بار ضربه سر دیاباته روی ارسال غفوری راه به جایی نبرد. حملات استقلال ادامه داشت و دقیقه چهارم وقت‌های تلف شده، شوت دیدنی آرش رضاوند با واکنش عالی دروازه‌بان شاهین بوشهر همراه شد.

در اینجا بخوانید:

نیمه دوم استقلال به حملات خود ادامه داد و این بار خیلی زود و در دقیقه ۴۸ به گل رسید. مهدی قائدی با پاسی دقیق در عمق دفاع شاهین وریا غفوری را صاحب توپ کرد و ضربه این بازیکن از زاویه بسته دررون دروازه درویشوند دروازه‌بان سابق پرسپولیس جا گرفت.

دو دقیقه بعد قائدی با حرکتی انفرادی در مصاف تک به تک با درویشوند توپ را به پای او کوبید و این فرصت را از دست داد. حملات پر دامنه استقلال ادامه داشت و دقیقه ۶۵ فرشید اسماعیلی در یک حمله سریع فرار کرد و توپ را به دیاباته داد تا این بازیکن فقط درویشوند را مقابل خود ببیند و با یک ضربه دقیق گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

دقیقه ۷۲ روی یک کار تیمی قائدی صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق سومین گل را برای استقلال تهران به ثمر رساند.

این پایان کار نبود و شاگردان فرهاد مجیدی از ضعف خط دفاعی شاهین بخوبی استفاده کردند و دقیقه ۸۲ با فشار و توپ گیری عالی ارسلان مطهری، در دهانه دروازه شاهین دیاباته صاحب توپ شد و با یک ضربه راحت گل چهارم را نیز به ثمر رساند.

استقلال تهران با هدایت فرهاد مجیدی ۴ بر ۱ شاهین شهرداری را در بوشهر شکست داد و پس از پایان لیگ برتر نوزدهم ایران با روحیه‌ای خوب در نیمه نهایی جام حذفی به دیدار پرسپولیس خواهد رفت.

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز