استقلال با فرهاد مجیدی در دومین هفته از دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مقابل الاهلی عربستان با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد و کار خود را در بازی‌های آینده سخت کرد.

استقلال در دومین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در کویت میهمان الاهلی عربستان بود. الاهلی بازی را بهتر آغاز کرد و پس از چند حمله با خطای سید حسین حسینی روی ابوشراره صاحب یک ضربه پنالتی شد.

دقیقه ۱۶ سلمان الموشر با یک ضربه آرام و زمینی بر خلاف جهت حرکت حسینی گل اول را برای الاهلی به ثمر رساند. پس از چند دقیقه استقلال هم پیش کشید و چند بار تا نزدیکی دروازه حریف پیش رفت.

دقیقه ۲۲ ارسلان مطهری توپ را از بازیکن الاهلی قاپید و خود را مقابل دروازه حریف رساند و با یک ضربه دقیق به گوشه دروازه گل تساوی را برای استقلال زد.

شش دقیقه بعد شوت آرش رضاوند از کنار دروازه الاهلی بیرون رفت. با این حال استقلال بدلیل ضعف عمق دفاع باز هم دروازه خود را در دقیقه ۲۹ باز شده دید.

عبدالرحمن غریب از سمت راست نفوذ کرد و با یک پاس عرضی در مقابل دروازه توپ را به الموشر رساند و این بازیکن با یک ضربه ساده گل دوم را هم برای الاهلی به ثمر رساند.

 

استقلال و یک شکست تلخ در لیگ قهرمانان

 

در ادامه بازی بیش‌تر در میانه زمین دنبال شد، تا اینکه دقیقه ۴۰ رضاوند در محوطه جریمه الاهلی سرنگون شد و داور برای استقلال پنالتی گرفت.

وریا غفوری پشت توپ ایستاد و ضربه او با واکنش عالی یاسر المسیلم همراه شد و بهترین فرصت استقلال از دست رفت.

نیمه دوم الاهلی بازی را بخوبی اداره می‌کرد و استقلال نیز کاری نمی‌توانست انجام دهد. دقایق ۵۱ و ۵۳ شوت‌های بازیکنان الاهلی دروازه استقلال را تهدید کرد، اما راهی به دروازه حسینی پیدا نکرد.

پنج دقیقه بعد ارسال غفوری و ضربه سر ریگی با واکنش دیدنی المسیلم رو به رو شد و توپ به کرنر رفت. در ادامه دو تیم دو موقعیت را به بیرون زدند و دوباره بازی آرام در جریان بود.

دقیقه ۸۸ شوت محکم و دیدنی ارسلان مطهری از راه دور وارد دروازه الاهلی شد. اما کمک داور کره‌ای بازی بدلیل حضور دانشگر در موقعیت آفساید و مقابل دروازه‌بان حریف این گل را با اعلام آفساید نپذیرفت.

در دقایق باقیمانده تلاش استقلال به جایی نرسید و شاگردان مجیدی در دومین بازی خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مقابل الاهلی عربستان با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خوردند.

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز