استقلال و محمود فکری در پایان راه همکاری با یکدیگر هستند، این چیزی است که به روشنی می توان از شایعات اطراف آبی های تهران پی برد.

محمود فکری با حواشی فراوان به استقلال آمد و با انتخاب کمک های متعدد سعی کرد دست خود را در امور فنی پر نشان دهد.

فکری با آبی ها فصل را با یک پیروزی امیدوار کننده مقابل مس رفسنجان آغاز کرد، اما در دومین هفته مقابل فولاد خوزستان نتیجه را واگذار کرد و در همان بازی بود که حواشی استقلال با سرمربی جدید آغاز شد.

محمود فکری که به شدت تحت تاثیر جو سنگین بازی قرار گرفته بود، به کلی عنان کار آبی ها را از دست داده بود و حتی در جریان مصدومیت بازیکن خود و خروج اجباری او از زمین هم قرار نگرفت.

پس از این بازی نیز فحاشی فکری به بازیکن فولاد و توجیه عجیب او نسبت به این رفتار باعث حواشی زیادی برای استقلال شد.

در ادامه آبی ها با فکری چند پیروزی دیگر آوردند و کمی از بحران خارج شدند تا اینکه تساوی های بدون گل و بازی های ضعیف استقلال تهران دوباره اعتراضات هواداران و پیشکسوتان را در پی داشت و نسبت به عملکرد کادر فنی دید مثبتی نداشتند.

در اینجا بخوانید:

مواجه محمود فکری با این انتقادات هم به روشی احساسی و فرافکنانه بود تا جبه ها علیه سرمربی استقلال قوی تر شود.

اما چیزی که مدیریت و هیئت مدیره استقلال را به شدت از مربی خود ناراحت کرد، حضور فکری در یک برنامه تلویزیونی و پاسخ های کاملا احساسی و با توجیه های غیر منطقی بود و باعث اختلاف عمیق تر سرمربی با باشگاه شد.

فکری در پاسخ به سوال محمد حسین میثاقی درباره اینکه چرا یکی از ارذل و اوباش تهران به تمرین استقلال راه پیدا کرده و بازیکنان را در آغوش گرفته است، گفت:

چطور لات ها وقتی به تمرین تیم های دیگر می روند، پوریای ولی هستند، اما وقتی به تمرین استقلال می آیند اراذل و اوباش نامیده می شوند !

همه این حواشی از یک طرف و انتقادات کارشناسان و پیشکسوتان استقلالی از طرف دیگر نشان می داد که عصر محمود فکری در آبی های تهران رو به پایان است.

با این حال باشگاه استقلال در آستانه بازی با سپاهان سعی کرد که با حمایت قاطع از سرمربی این بازی مهم را با آرامش به پایان برساند.

در اینجا بخوانید:

اما این ترفند کارساز نبود و بازیکنان استقلال ضعیف ترین روز خود را مقابل سپاهان پشت سر گذاشتند و با دو گل از حریف اصفهانی شکست خوردند.

پس از این بازی دوباره حواشی پیرامون استقلال افزایش پیدا کرد و خبرهایی از درون تیم منتشر شد که نشان از برخورد های احساسی محمود فکری نسبت به این شکست داشت.

شنیده می شود که محمود فکری پس از پایان نیمه اول بازی با سپاهان به حالت قهر به نیمکت رفته و با بازیکنان هیچ صحبتی نکرده است تا بیش تر از قبل مدیران استقلال را به اخراج خود مطمئن کند.

رفتارهای احساسی فکری پس از بازی نیز ادامه پیدا کرد و در اینستاگرام هم صفحه باشگاه و بازیکنان تیمش را آنفالو کرد تا اختلافات عمیق خود را با تیمش علنی کرده و عملا ادامه کار خود در آبی ها را غیر ممکن سازد.

دیشب هیئت مدیره استقلال به صورت آنلاین جلسه اضطراری برگزار کرد و در پایان به ابقای فکری با شروط جدیدی رای داد که احتمالا توسط سرمربی پذیرفته نخواهد شد.

گفته می شود که سه تن از اعضای هیئت مدیره استقلال به شدت مخالف ادامه فعالیت محمود فکری هستند و حتی تهدید به استعفا هم در صورت ابقای سرمربی از آن ها شنیده شد، البته در فضای مجازی و نه به صورت رسمی.

از امیر قلعه نویی، جواد نکونام، فرهاد مجیدی و علیرضا منصوریان به عنوان گزینه های هدایت استقلال پس از جدایی رسمی فکری یاد می شود و باید دید در روزهای آینده سرنوشت نیمکت آبی های پرطرفدار پایتخت چه می شود.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا