استقلال و پرسپولیس در انتظار فرا رسیدن دربی پایتخت هستند تا در مهم ترین بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر بیستم با قضاوت احتمالی محمدرضا اکبریان به دیدار هم بروند، دیداری که سه امتیاز بسیار تعیین کننده دارد.

جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ یک بار دیگر یک بازی سنتی و جذاب در فوتبال ایران انجام خواهد شد.

دیداری که در لیگ بیستم رنگ و بوی دیگری دارد چرا که هر دو تیم پرسپولیس و استقلال همچنان مدعی قهرمانی هستند و بالاتر از خود یک مدعی قدرتمند به نام سپاهان می بینند.

پس گرفتن سه امتیاز از این بازی برای هر دو تیم حیاتی است چرا که اگر آن را از دست بدهند با صدر جدول فاصله گرفته و رسیدن به سپاهان تا دندان مصلح بسیار سخت خواهد بود.

هر چند که پس از این بازی هر دو تیم ۸ بازی دیگر البته با توجه به بازی معوقه هفته بیست و یکم دارند، اما باید این را هم در نظر گرفت که تیم بازنده در دربی شرایط سختی را پس از آن خواهد داشت و حتی گرفتار شدن در یک بحران هم انتظار آن را خواهد کشید.

پیروزی در دربی برای هواداران دو تیم حیثیتی است و برد در آن تا هفته ها مشعوفشان می کند و باخت در آن تا هفته ها مایوس و ناراحت و ناراضی.

در اینجا بخوانید:

حالا شیوه این نارضایتی و ناراحتی و بیان و خالی کردن آن می تواند حکم بتکی بر سر تیمشان باشد و آن را بیش تر به پایین بکشاند.

پرسپولیس و استقلال در شرایطی جمعه پیش رو به دیدار هم می روند که هم یحیی گل محمدی و هم فرهاد مجیدی در بازی های گروهی لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوب و قابل قبولی از خود به جا گذاشته اند و هوادارانشان را نسبت به آینده امیدوار کرده‌اند.

آینده ای که می تواند از همین جمعه آغاز شود، البته اگر بازی های مهم هفته بیست و دوم را فاکتور بگیریم.

باید منتظر فرا رسیدن ساعت ۲۰:۳۰ جمعه ۲۴ اردیبهشت بود و با توجه به بازی های هجومی و جذاب این روزهای دو تیم، دیدن یک دیداری بسیار جذاب را امیدوار بود.

امیدی که اگر احتیاط مجیدی و گل محمدی بر شجاعتشان غلبه نکند، قطعا محقق خواهد شد.

اما در مورد قضاوت دربی پایتخت در شب جمعه خبرها و شایعات مختلفی وجود دارد، با این حال با توجه به مجموعه قضاوت های هفته های اخیر و بازی های گذشته دو تیم، باید شانس محمدرضا اکبریان را برای قضاوت در این دیدار بیش‌تر از سایر داوران بزرگ ایران دانست.

به امید نمایشی ساسر جذاب، هجومی و پرهیجان در دربی ۹۵ پرسپولیس و استقلال …