استقلال و پرسپولیس بالاخره پس از سال ها نزدیک به خصوصی شدن هستند و با وعده وزیر ورزش و همچنین وزارت اقتصاد احتمالا در چند روز آینده راهی بورس خواهند شد.

از سال ها پیش بحث خصوصی شدن دو باشگاه محبوب استقلال و پرسپولیس مطرح شده است و هر سال در بین هیاهوی ورزشی و سیاسی این مسئله مهم گم می شد.

سال ها گذشت و هزینه های سنگینی که اداره این دو باشگاه پر طرفدار روی دوش دولت می گذاشت، بیش‌ از گذشته روی هم تلمبار می شد.

با این حال شور و جذابیت تبلیغاتی این دو تیم با طرفداران بیشمارشان باعث شد که دولت ها در عمل اقدام بزرگی برای خصوصی شدن آبی و قرمز تهران نداشته باشند.

سال ها گذشت و در سال ۹۹ بالاخره اقدامات برای خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس انجام شد تا حالا با وعده های مکرر وزیر ورزش این اتفاق بسیار خوشایند برای ورزش و فوتبال و دو باشگاه و همه هواداران میلیونیشان نزدیک به واقعیت باشد.

در اینجا بخوانید:

اگر اوضاع و احوال بورس شرایط ورود استقلال و پرسپولیس را داشته باشد، در دهه فجر ۱۳۹۹ که یک روزی از آغاز آن گذشته این دو باشگاه وارد فرابورس ایران خواهند شد.

به نظر می رسد پرسپولیس هفته آینده و استقلال دو هفته بعد شانس زیادی برای ورود به بورس داشته باشند.

البته این را هم باید در نظر گرفت که اگر بازار بورس ایران منفی باشد، ورود آبی و قرمز به آن به تعویق خواهد افتاد.

اما با همه این اوصاف عزم جدی برای خصوصی کردن این دو باشگاه و واگذاری آن‌ها به مردم وجود دارد و قبل از پایان عمر دولت باید این اتفاق را حتمی دانست.

چیزی که مورد توافق مجلس هم است و این اتحاد می تواند کار بورسی شدن آبی ها و قرمزها را آسان تر کند.

به امید روزی که استقلال و پرسپولیس هر دو از این اتفاق بهره کامل را برده و از نظر درآمدزایی، حرفه‌ای و مستقل شوند.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا