استقلال و پرسپولیس در هفته هشتم لیگ برتر بیستم بازی معوقه خود را با تساوی ۲-۲ به پایان رساندند و دربی ۹۴ که بسیار جذاب و هیجانی بود، برنده نداشت.

استقلال در بازی معوقه و مهم نیم فصل اول از هفته هشتم لیگ برتر بیستم میزبان پرسپولیس بود.

روی اشتباهات مدافعین پرسپولیس بود که در ثانیه ۶۷ بازی ارسلان مطهری با توپ ربایی خود در گوشه محوطه جریمه صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق و تمام کننده گل اول بازی را برای استقلال به ثمر رساند.

در ادامه بازی متعادل بود و هر دو تیم چند موقعیت نصفه و نیمه داشتند.

نیمه اول با همین شرایط به پایان رسید و نیمه دوم پرسپولیس تیمی متحول شده نشان داد که با تمام وجود حمله می کرد.

نتیجه این بازی هجومی دقیقه ۵۱ برای پرسپولیس به دست آمد که طی آن مهدی عبدی با حرکتی سریع و زیبا خود را به محوطه جریمه رساند و با جا گذاشتن عارف غلامی با یک ضربه پای چپ زمینی و مطمئن گل تساوی را برای شاگردان یحیی گل محمدی به ثمر رساند.

در اینجا ببینید:

در ادامه استقلال که از هم گسیخته نشان می‌داد، چندین بار دروازه خود را در آستانه باز شدن دید و دقیقه ۶۶ روی ارسال کوتاه و رو به جلو احسان پهلوان بود که وحید امیری به خوبی توپ را قطع کرد و گل دوم هم برای پرسپولیس به دست آمد.

پس از این گل هم پرسپولیس دو فرصت مسلم گلزنی را از دست داد.

دقیقه ۶۷ نوراللهی که با اختلاف زیادی در موقعیت تک به تک قرار گرفته بود، توپ را با ضربه ای نا امید کننده به بیرون زد.

کمال کامیابی نیا در دقیقه ۷۵ با یک شوت زمینی شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد، اما این توپ نیز از دقت کافی برخوردار نبود.

در ادامه استقلال رفته رفته به خود آمد و بازی را به تعادل کشاند. هر چه بازی به دقایق پایانی نزدیک می‌شد، فشار آبی ها افزایش پیدا کرد و دقیقه ۹۲ دیاباته روی ضربه ارسلان مطهری دروازه حامد لک را باز کرد، اما داور این گل را به دلیل آفساید نپذیرفت.

این پایان کار نبود و یک دقیقه بعد مهدی قائدی با حرکتی انفرادی و ضربه‌ای دقیق و محکم دروازه پرسپولیس را فرو ریخت تا پرسپولیس دو امتیاز حیاتی دیگر را هم از دست بدهد.

نهایتا دربی ۹۴ پایتخت بین پرسپولیس و استقلال از هفته هشتم لیگ برتر بیستم با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

 

 

کوئیزهای رفان نیوز در اینجا