استقلال تهران در بازی معوقه خود از هفته ۲۳ لیگ برتر ایران مقابل پارس جنوبی جم به پیروزی ۲ بر ۰ رسید و به رده دوم جدول رده‌بندی صعود کرد.

پارس جنوبی جم پس از حواشی مختلف در بازی معوقه خود از هفته ۲۳ لیگ برتر میزبان استقلال بود. شاگردان فرهاد مجیدی از همان ابتدا بر بازی مسلط شدند و توپ و میدان را در اختیار گرفتند.

اما در دقیقه ۲۰ اولین موقعیت جدی برای آبی‌ها بوجود آمد که طی آن ارسال وریا غفوری و ضربه سر آرش رضاوند از بالای دروازه پارس به بیرون رفت.

با ادامه حملات استقلالی‌ها، این تیم بالاخره دقیقه ۲۶ توسط علی کریمی به گل رسید. پاس عمقی زکی‌پور را دیاباته به زیبایی مقابل پای کریمی انداخت و او نیز در محوطه جریمه حریف با یک ضربه دقیق گل اول بازی را به ثمر رساند. پس از این گل پارس کمی پیش کشید، اما استقلال دوباره بر بازی مسلط شد و تا پایان نیمه اول چند موقعیت نصفه و نیمه را از دست داد.

نیمه دوم را دو تیم هجومی آغاز کردند، اما خطرناک‌ترین فرصت دقایق ابتدایی برای پارس جنوبی بدست آمد، جایی که دقیقه ۵۰ یک ارسال از سمت راست با ضربه سر عبدالله زاده مدافع پارس همراه شد و توپ با اختلاف ناچیزی از کنار دروازه حسینی بیرون رفت.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۵۸ فرشید اسماعیلی روی پاس مطهری در موقعیت تک به تک با فروزان قرار گرفت، اما ضربه او با واکنش دروازه‌بان پارس به کرنر رفت. چهار دقیقه بعد روی اشتباه دروازه‌بان و مدافع پارس جنوبی جم دیاباته توانست از فرصت استفاده کرده و دروازه این تیم را برای دومین بار باز کند.

پس از این گل پارس جنوبی پیش کشید و دقیقه ۶۶ ضربه سر خالقی فر با اختلاف کمی از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت. دقیقه ۷۳ نیز شوت از راه دور انتظاری را حسینی با واکنشی مناسب به کرنر فرستاد.

پارس به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۸۰ صاحب یک ضربه پنالتی شد. محمد نوری پشت توپ ایستاد و ضربه محکم او از بالای دروازه به بیرون رفت.

چند دقیقه بعد استقلال چند حمله خطرناک را روی دروازه حریف ترتیب داد، اما دقیقه ۸۵ ارسلان مطهری بهترین آن را از مقابل دروازه و پس از چند رفت و برگشت توپ، به تیر دروازه فروزان زد و یک فرصت عالی را از دست داد.

دقایق پایانی با وجود تلاش پارس جنوبی جم اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد تا استقلال تهران با فرهاد مجیدی مقابل میزبان خود در بازی معوقه لیگ برتر ایران و هفته ۲۳ به پیروزی ۲ بر ۰ دست پیدا کند.

 

 

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال