در هفته ششم لیگ برتر بیستم ایران استقلال تهران در مشهد با نتیجه ۲ بر ۰ مقابل شهر خودرو به پیروزی رسید و به صدر جدول لیگ برتر بیستم رفت.

استقلال که با هدایت محمود فکری در دو هفته اخیر لیگ برتر با تساوی متوقف شده بود، در مشهد و از هفته هشتم لیگ برتر میهمان شهر خودرو بود.

محمود فکری در این بازی و با توجه به مصدومین پرتعداد خط میانی تیم خود، به یک جوان ۲۰ ساله به نام سبحان خاقانی بازی داد که یک نمایش درخشان از خود به جا گذاشت و جواب اعتماد سرمربی را به خوبی داد.

استقلال بازی را بهتر و هجومی آغاز کرد و دقیقه ۹ پاس عمقی و دیدنی خاقانی، مهدی قائدی را با دروازه‌بان شهر خودرو تک به تک کرد و ضربه مهجم آبی‌ها از بالای دروازه میلاد فراهانی به بیرون رفت.

با این حال دقیقه ۱۲ روی ارسال محمد نادری از جناح چپ و دفع اشتباع مدافعین شهر خودرو، توپ مقابل سبحان خاقانی افتاد تا او با چرخشی زیبا و یک ضربه زمینی دقیق گل اول بازی را برای استقلال به ثمر برساند.

پس از این گل شهر خودرو پیش کشید تا نتیجه را جبران کند، اما چند حمله خطرناک این تیم با واکنش خوب رشید مظاهری و همچنین بدشانسی برخورد به تیر دروازه به گلی منجر نشد.

در اینجا بخوانید:

در ادامه بازی متعادل شد، اما در حالی که بازی در نیمه اول رو به پایان بود، دقیقه ۴۵ روی ارسال ایستگاهی مهدی مهدی پور و ضربه سر محمد دانشگر استقلال گل دوم را هم به ثمر رساند تا آبی ها با خیال راحت به رختکن بروند.

در نیمه دوم بازیکنان استقلال سعی کردند از دو گل خود محافظت کنند و از این رو بازی اداره کردند.

از طرفی بازیکنان شهر خودرو نیز چند موقعیت نصفه و نیمه خود را نیز هدر دادند تا استقلال با محمود فکری در هفته ششم لیگ برتر بیستم مقابل تیم مشهدی به پیروزی ۲ بر ۰ برسد.

استقلال با این پیروزی به صدر جدول لیگ برتر رسید، هر چند که هنوز پرسپولیس دو بازی عقب افتاده دارد و جدول لیگ ناقص است.

 

 

 

کوئیز های رافان نیوز در اینجا