استقلال ایران با هدایت فرهاد مجیدی و پیروزی ۵ بر ۲ مقابل الاهلی عربستان در آغاز کار خود در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ شبی به یادماندنی و درخشان برای هواداران آبی به یادگار گذاشت.

استقلال دیشب در حالی اولین بازی خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کرد که در خط میانی باز هم داریوش شجاعیان را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

شاگردان فرهاد مجیدی بازی را هجومی آغاز کردند و پس از چند حمله دقیقه ۶ روی توپ برگشتی ضربه ایستگاهی هروویه میلیچ توسط فرشید اسماعیلی به گل اول دست یافتند.

پس از این گل استقلال به حملات خود تا دقایقی ادامه داد، اما الاهلی عربستان رفته رفته بازی را به تعادل کشاند و حملات سریع دو تیم جذابیت مسابقه را افزایش داده بود.

دقیقه ۲۷ روی بی احتیاطی میلیچ و خطای او، داور برای الاهلی پنالتی گرفت و عمر السومه با یک ضربه مطمئن بازی را به تساوی کشاند.

در ادامه و تا پایان نیمه اول بازی پایاپای و آرام‌تر دنبال شد و دو تیم با تساوی ۱-۱ به رختکن رفتند.

با آغاز نیمه دوم و تعویض به موقع فرهاد مجیدی و آوردن آرش رضاوند به جای سعید مهری، بازی استقلال متحول شد و این تیم طوفان به پا کرد.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۵۵ ارسال میلیچ و ضربه سر ارسلان مطهری در برخورد به مدافع حریف مقابل محمد نادری افتاد و او نیز با یک ضربه تمام کننده کار را تمام کرد و استقلال را پیش انداخت.

در ادامه هم استقلال تیم برتر میدان بود و دقیقه ۶۸ روی پاس طولی وریا غفوری، ارسلان مطهری فرار کرد و در موقعیت دو به تک با یک پاس عرضی مهدی قایدی را در مقابل دروازه خالی الاهلی قرار داد تا او زننده گل سوم آبی ها باشد.

پس از این گل بازی آرام تر دنبال شد و استقلال سعی کرد بیش‌تر آن را اداره کند. با این حال الاهلی عربستان نیز حملاتی داشت و دقیقه ۸۰ با ضربه عمر السومه در میان غفلت مدافعین آبی اختلاف را به حداقل رساند.

اما این پایان کار نبود و شاگردان فرهاد مجیدی در استقلال دست بردار نبودند و در یک ضد حمله سریع دقیقه ۸۶ مهدی قایدی پشت محوطه جریمه الاهلی صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دیدنی و غیر قابل مهار گل چهارم آبی ها را به ثمر رساند.

دو دقیقه بعد استقلال یک پنالتی هم به دست آورد و شیخ دیاباته پشت توپ ایستاد و کار را تمام کرد تا شاگردان مجیدی با پیروزی ۵ بر ۲ مقابل الاهلی عربستان شروعی طوفانی در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ داشته باشند.

خلاصه این بازی جذاب و دیدنی را می توانید در اینجا تماشا کنید.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا