اسپانیا با پیروزی ۵ بر ۳ مقابل کرواسی یک شب تماشایی را در یورو ۲۰۲۰ رقم زد و یکی از تیم های ملی صعود کننده به مرحله یک چهارم شد.

دیشب و در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ دو تیم ملی اسپانیا و کرواسی به دیدار هم رفتند.

در حالی که بازی پایاپای آغاز شده بود، دقیقه ۲۰ پاس رو به عقب پدری و اشتباه عجیب سیمون سنگربان لاروخا اولین گل را به سود تیم کرواسی رقم زد.

اسپانیا بازی را در اختیار گرفت و پس از چند حمله و در یک هجوم همه جانبه دقیقه ۳۸ با ضربه پابلو سارابیا بازی را به تساوی کشاند.

نیمه اول با تساوی دو تیم به پایان رسید و نیمه دوم با برتری تیم ملی اسپانیا آغاز شد.

تا جایی که دقیقه ۵۷ روی ارسال فران تورس از سمت چپ آسپیلیکوئتا با ضربه سر شاگردان لوئیز انریکه را پیش انداخت.

این پایان کار نبود و دقیقه ۷۶ فران تورس در یک ضد حمله سریع و در مصاف تک به تک با گلر کرواسی گل سوم را هم برای اسپانیا زد.

در اینجا بخوانید:

در ادامه کرواسی که چیزی برای از دست دادن نداشت، پیش کشید و ابتدا توسط میسلاو اورسیچ در دقیقه ۸۵ و سپس با ضربه سر زیبای ماریو پاسالیچ روی ارسال اورسیچ بازی را در دقیقه ۹۲ به تساوی کشاند.

کرواسی وقت های اضافی را هم هجومی و خطرناک آغاز کرد، اما درخشش سیمون و نجات دروازه اسپانیا توسط او باعث شد، روند بازی تغییر کند.

در حالی که اسپانیا کم کم خود را از زیر فشار کرواسی خارج می کرد، دقیقه آلوارو موراتا روی پاس دنی اولمو با یک ضربه دیدنی دوباره لاروخا را پیش انداخت.

کرواسی برای جبران حمله می کرد، اما اسپانیا در ضد حملات بسیار زهردار بود و دقیقه ۱۰۳ این بار اویارزابال برتری شاگردان انریکه را تکمیل کرد.

تا پایان ۱۲۰ دقیقه پرهیجان و نفسگیر بازی، کرواسی حمله می کرد و دفاع متزلزل این تیم هم باعث نشد اسپانیا به گل های بیش‌تر برسد.

نهایتا اسپانیا با پیروزی ۵ بر ۳ مقابل کرواسی و در یک بازی بسیار جذاب از یورو ۲۰۲۰ به مرحله یک چهارم صعود کرد.