اشکان دژاگه در استقلال جدیدترین شایعه در نقل و انتقالات زمستان فوتبال ایران است که هواداران آبی را خوشحال می کند، اما آیا باشگاه تراکتور اجازه چنین چیزی را خواهد داد؟

باشگاه استقلال از زمان بازگشت فرهاد مجیدی و حضور فراز کمالوند رویه خود را در جذب بازیکن تغییر داده است و به نوعی سیاست مدارانه خرید می کند.

به نظر می رسد فراز کمالوند نقش قابل توجهی در خرید های جدید استقلال مخصوصا جذب آرمان رمضانی دارد.

کمالوند یک مربی باتجربه، باهوش و باسیاست است که سعی می کند از تمام پتانسیل ها برای کنار زدن رقبا استفاده کند.

بدون شک نباید از نقش قابل توجه او در دو پیروزی اخیر استقلال چشم پوشی کرد و فرهاد مجیدی با یک ذهنیت درست و شناخت کافی از او، دستیاری بسیار کارآمد را با خود همراه کرده است.

استقلال از قبل از ورود تیم فنی فرهاد مجیدی، سعید مهری را جذب کرد و پس از آن سراغ آرمان رمضانی رفت.

در اینجا بخوانید:

خرید آرمان رمضانی که به صورت رایگان جذب شده است، برای همه غیرمنتظره به حساب می آید چرا که او در پرسپولیس موفق نبود و خرید ضعیف یحیی گل محمدی به شمار می رفت.

اما چرا رمضانی به استقلال پیوست. در واقع رمضانی بدون هزینه و فقط با دستمزد شخصی به آبی ها ملحق شده که قطعا دستمزد گرانی هم نخواهد داشت.

از طرفی خرید او با برنامه صورت گرفته است و برای پر کردن جای خالی دیاباته در زمان غیبت او به آبی ها اضافه شده تا با ارسال های بلند و قرار گرفتن به عنوان مهاجم هدف، بتواند موفق شود.

اگر رمضانی در استقلال موفق شود، نتنها اعتبار کادر فنی آبی ها را افزایش می دهد، بلکه فشار مضاعفی به کادر فنی پرسپولیس وارد می کند که می تواند در از بین رفتن تمرکز آن ها موثر باشد.

اگر هم رمضانی موفق نشود که در پرسپولیس هم موفق نبوده و هزینه خاصی هم برای او انجام نشده و فشار خاصی به کارفنی آبی ها وارد نمی کند.

این نوع سیاست و هوشمندی از تفکرات فراز کمالوند نشات می گیرد. کمالوند که سال ها تجربه سرمربیگری تیم های مختلف را دارد و حتی در تراکتور تیمی پرطرفدار هم سابقه فعالیت نفر اول بودن را داشته است.

در اینجا بخوانید:

اما دیگر خریدی که به نظر با تفکرات کمالوند نزدیک می رسد، خریدی است که شنیده می شود باشگاه استقلال قصد دارد به زودی مذاکرات خود را با او آغاز کند.

اشکان دژاگه ستاره باتجربه تراکتور است که از شرایط خود در این تیم راضی نیست و حالا مورد توجه استقلال قرار گرفته و بدش هم نمی آید که فوتبال خود را در یک تیم بزرگ و پرطرفدار به پایان برساند.

حضور دژاگه با کوله باری از تجربه و افتخار و سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس و بوندسلیگا به تیم استقلال اعتبار می دهد و سطح توجه به این تیم و محبوبیت آن را افزایش می دهد.

از طرفی استقلال می تواند در روزهای سختی که در تنگنا قرار می گیرد، روی دژاگه و تجربه و توانایی او در درآوردن کار حساب کند.

حضور اشکان دژاگه در استقلال شایعه ای است که هنوز با رنگ واقعیت گرفتن فاصله دارد، اما می توان آن را جدی گرفت.

باید دید واکنش باشگاه تراکتور به این شایعه چه خواهد بود. البته برکناری رحیمی معاون این باشگاه را شاید بتوان به شایعه جدایی ستاره ها از جمله دژاگه و مسعود شجاعی نسبت داد.

بدون شک روزهای باقیمانده از پنجره نقل و انتقالاتی تکلیف همه این شایعات را مشخص خواهد کرد.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا