با اعلام رسمی سازمان لیگ، زمان آغاز لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری دیدار افتتاحیه بین پرسپولیس و پارس جنوبی جم پنج‌شنبه ۳۱ مرداد خواهد بود.

پس از چندین بار تعویق لیگ برتر بدلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها بالاخره سازمان لیگ اعلام کرد که زمان رسمی آغاز لیگ نوزدهم ۳۱ مرداد خواهد بود. و بازی‌های هفته اول در دو روز تقسیم خواهد شد.

به این ترتیب که بازی افتتاحیه بین پرسپولیس و پارس جنوبی جم در روز اول یعنی پنج‌شنبه ۳۱ مرداد برگزار می‌شود و احتمالا بازی استقلال تهران و ماشین‌سازی تبریز نیز اول شهریور انجام می‌شود و سایر بازی‌ها هم بین این دو روز تقسیم خواهد شد.

البته هنوز برنامه دقیق بازی‌های هفته اول و دوم اعلام نشده است ولی قرار است دو هفته ابتدایی لیگ نوزدهم برگزار شده و سپس با توجه به آغاز اردوی تیم ملی برای بازی‌های مقدماتی جام جهانی قطر لیگ با وقفه‌ای چند هفته‌ای رو به رو می‌شود.

تا تیم ملی نیز خود را برای دیدار اول مقدماتی جام جهانی قطر مقابل هنگ‌کنگ در روز ۱۹ شهریور آماده کند.

در حالی که گفته می‌شد، بازی افتتاحیه بین دو تیم پرسپولیس و پارس جنوبی جم با توجه به محرومیت پرسولیس بدون تماشاگر برگزار می‌شود، اما با مشخص شدن تعلیقی بودن این حکم محرومیت، تماشاگران پرسپولیس می‌توانند اولین نمایش تیمشان در لیگ برتر با سرمربی جدید را از نزدیک و در هفته اول مشاهده کنند.

همچنین محرومیت یک جلسه‌ای تماشاگران سپاهان نیز تعلیقی بوده بنابراین این باشگاه نیز می‌تواند در اولین میزبانی خود، از وجود تماشاگرانش بهره‌مند شود.

برنامه کامل مسابقات لیگ نوزدهم برای هر شانزده تیم را می‌توانید در اینجا و در قالب یک فایل پی‌دی‌اف دنبال کنید.