در هفته ششم لالیگا بارسلونا با هدایت رونالد کومان و بازی متوسط و ۹۰ دقیقه‌ای لیونل مسی مقابل ختافه با نتیجه ۱ بر ۰ شکست خورد.

بارسلونا که با دو پیروزی و یک مساوی ۷ امتیازی بود در هفته ششم لالیگا در زمین ختافه به دیدار این تیم رفت.

هر دو تیم در دقایق ابتدایی محتاطانه کار خود را آغاز کردند و این میزبان بود که رفته رفته شرایط بهتری پیدا کرد و چند حمله خوب داشت که در جدی‌ترین آن دقیقه ۱۸ ضربه ماکسیموویچ در اختیار نتو قرار گرفت.

دو دقیقه بعد بهترین موقعیت بارسلونا نیز با ضربه خطرناک مسی روی پاس پدری به تیر دروازه ختافه برخورد کرد و با بد شانسی گل نشد.

در حالی که دو تیم حمله می‌کردند، دی یونگ دقیقه ۳۰ با دروازه‌بان حریف تک به تک شد و یک موقعیت عالی را به آسمان زد.

در اینجا بخوانید:

پس از آن تا پایان نیمه اول اتفاقی روی دروازه‌ها رخ نداد و دو تیم کار خود را با تساوی بدون گل به پایان رساندند.

نیمه دوم در ابتدا در اختیار بارسلونا بود، اما این تیم نتواست از برتری خود استفاده کند تا اینکه دقیقه ۵۵ ختافه با خطای دی یونگ که شب خوبی را سپری نمی‌کرد صاحب یک ضربه پنالتی شد.

خایمه ماتا پشت توپ ایستاد و بر خلاف جهت حرکت نتو دروازه بارسلونا را باز کرد.

در ادامه کومان برای فرار از این شکست تغییرات زیادی در ترکیب خود داد و حتی با کم کردن یک مدافع عناصر هجومی خود را افزایش داد.

اما آمدن آنسو فاتی، کوتینیو و پویچ هم سودی برای بارسا نداشت و حتی اگر کم دقتی مهاجمان ختافه نبود، این تیم در ضد حملات چند گل دیگر هم به بارسلونا می‌زد.

با این حالا حملات همه جانبه بارسلونا در چند دقیقه پایانی به ثمر ننشت و در شبی که لیونل مسی خیلی زهردار نبود، این تیم در هفته ششم لالیگا با یک گل مغلوب ختافه شد.

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان نیوز