ایران و کره جنوبی در چهارمین و مهم ترین بازی خود از مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در حالی که بازیکنان تیم ملی همانند بازی های گذشته خوب نبودند، به تساوی ۱ بر ۱ رضایت دادند.

تیم ملی ایران در چهارمین دیدار خود از مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آزادی میزبان کره جنوبی بود.

اسکوچیچ نسبت به دو بازی قبل وحید امیری را به جای امید نورافکن به دفاع چپ فرستاد و علی قلی زاده را وارد ترکیب اصلی کرد.

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، حسین کنعانی زادگان، صادق محرمی، وحید امیری، سعید عزت اللهی، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش، علی قلی زاده، مهدی طارمی و سردار آزمون ترکیب اصلی ایران را تشکیل دادند.

شاگردان اسکوچیچ در یک بازی از پیش طراحی شده سعی کردند نیمه اول را کاملا کنترل کنند.

از این رو کره جنوبی در اکثر دقایق نیمه اول توپ و میدان را در اختیار داشت، اما نتوانست از برتری خود در خلق موقعیت خطرناک استفاده کند.

بازیکنان ایران سعی می کردند بازی را آرام کنند و کره‌ای ها هم میانه میدان را در اختیار داشتند.

در اینجا بخوانید:

این روند تا دقایق پایانی نیمه اول ادامه داشت، تا اینکه دقیقه ۴۳ با ضربه زمینی و خطرناک سردار آزمون از پشت محوطه جریمه، اولین خطر جدی بازی ایجاد شد.

سنگربان کره توپ را ناقص دفع کرد و در برگشت ارسال از سمت راست این بار با ضربه آکروبات مهدی طارمی همراه شد.

ضربه طارمی را دروازه بان کره باز هم دفع کرد و در نهایت این موقعیت از دست رفت.

با آغاز نیمه دوم با یک پاس عمقی عالی از بازیکن کره جنوبی مدافعان ایران غافلگیر شدند تا سون هیونگ مین در مصاف تک به تک با بیرانوند دقیقه ۴۸ به راحتی هر چه تمام تر گل اول بازی را برای میهمان به ثمر برساند.

در حالی که دفاع ایران همچنان باز و متزلزل نشان می داد، سه دقیقه بعد هوی جو مهاجم بوردو فرانسه با یک ضربه خطرناک توپ را از کنار دروازه بیرانوند به بیرون زد.

تیم ملی ایران به آرامی پیش کشید و دقیقه ۵۹ مهدی طارمی روی همکاری زیبا با نوراللهی صاحب موقعیت خوبی شد، اما ضربه نهایی او دقت لازم را نداشت.

در اینجا بخوانید:

نقطه ضعف بزرگ بازیکنان ایران در این دیدار دقت کم پاس ها و اصرار بر پاس های ضعیف و بی هدف بود که در اکثر موارد توسط مدافعین حریف بلوکه می شد.

دقیقه ۶۵ روی یک توپ گیری عالی مهدی طارمی از سمت راست فرار کرد و پاس عرضی او در شلوغی جلوی دروازه کره برگشت داده شد.

کمی بعد سعید عزت اللهی با حرکتی انفرادی و زیبا و شوتی تماشایی از پشت محوطه جریمه می توانست بازی را به تساوی بکشاند، اما توپ او با بدشانسی به تیر دروازه برخورد کرد و گل نشد.

سرانجام دقیقه روی یک موقعیت نچندان جدی، سردار آزمون به سختی خود را در گوشه محوطه جریمه کره به توپ رساند و ارسال او با ضربه سر دیدنی علیرضا جهانبخش همراه شد و گل تساوی به ثمر رسید.

چند دقیقه بعد شوت تماشایی مهدی طارمی باز هم به تیر دروازه کره جنوبی برخورد کرد و به بیرون رفت.

در ادامه تیم ملی ایران دوباره عقب نشست و کره جنوبی هم از فرصت ها استفاده نکرد تا این دیدار در نهایت با تساوی ۱-۱ برسد.