اینترمیلان با پیروزی ۵ بر ۰ مقابل شاختار دونسک اکراین از نیمه نهایی لیگ اروپا عبور کرد و در فینال باید با سویا اسپانیا رو به رو شود.

شاختار دونسک و اینترمیلان در آلمان و از نیمه نهایی دوم لیگ اروپا با هم رو به رو شدند. در دقایق ابتدایی دو تیم به ارزیابی یکدیگر پرداختند و تا دقایقی بازی آرام و بیش‌تر در میانه زمین دنبال شد.

اما این اینترمیلان بود در اولین موقعیت جدی بازی دقیقه ۱۹ روی ارسال بارلا و با ضربه سر لائوتارو مارتینز به گل رسید. پس از این گل بازی در کنترل نراتزوری بود و تا پایان نیمه اول شاگردان کونته بر حریف مسلط بودند.

با این حال شاختار نیز با چند ضربه از راه دور سعی کرد دروازه هندانوویچ را تهدید کند، اما توپ‌های آن‌ها راهی به دروازه اینتر پیدا نکرد.

نیمه دوم را اینترمیلان با تسلط بیش‌تری آغاز کرد و پس از چند حمله دقیقه ۶۴ پاس بروزوویچ را دی آمبروزیو تبدیل به گل دوم نراتزوری کرد و اختلاف دو برابر شد.

در اینجا بخوانید:

این پایان کار نبود و دقیقه ۷۴ با پاس لوکاکو، مارتینز در محوطه جریمه شاختار صاحب موقعیت شد و از فرصت پیش آمده استفاده کرد و با یک ضربه مطمئن گل سوم را هم به ثمر رساند.

شاختار دونسک بازی را بطور کامل از دست داد و چهار دقیقه بعد این بار نوبت لوکاکو بود که پاس مارتینز را تبدیل به گل کند و اینتری‌ها را به چهارمین گل برساند.

دقیقه ۸۳ دی وریج، لوکاکو را در عمق دفاع شاختار صاحب توپ کرد و در موقعیتی تک به تک این مهاجم بلژیکی با یک ضربه دقیق وارد دروازه کرد و اینتر به گل پنجم رسید.

نهایتا اینترمیلان مقابل شاختار دونسک اکراین به پیروزی ۵ بر ۰ رسید و به فینال لیگ اروپا رسید تا جمعه ۳۱ مرداد از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف سویا برود.

 

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز