شاگردان آنتونیو کونته در اینترمیلان با پیروزی ۲ بر ۱ مقابل لورکوزن به نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کردند و منتظر مشخص شدن حریف خود خواهند بود.

اینترمیلان و لورکوزن در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا بدلیل بحران کرونا در تک بازی خود که در آلمان و شهر دوسلدورف برگزار شد، به دیدار هم رفتند.

دو تیم بازی را در نیمه اول هجومی و سریع آغاز کردند، اما دفاع ضعیف لورکوزن باعث شد این اینترمیلان باشد که در گلزنی موفق می‌شود.

دقیقه ۱۵ روی توپ برگشتی ضربه لوکاکو درون محوطه جریمه لورکوزن، بارلا از روی خط محوطه جریمه حریف با یک ضربه بیرون پای زیبا گل اول بازی را برای نراتزوری به ثمر رساند.

اینتر به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۱۹ مارتینز در محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد که حضور بموقع مدافعین لورکوزن این بازیکن را ناکام گذاشت.

اما دو دقیقه بعد روی پاس اشلی یانگ، لوکاکو در عمق دفاع حریف صاحب توپ شد و در حالی که توسط مدافع مقابل خود بشدت تحت فشار بود با یک ضربه تمام کننده در شرایط نامتعادل گل دوم را هم برای اینترمیلان به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

در ادامه با وجودی که لورکوزن هم چند حمله نصفه و نیمه ایجاد کرد، این اینتری‌ها بودند که خطر جدی‌تری را ایجاد می‌کردند.  با این حال لورکوزن دقیقه ۲۴ روی پاس وولاند، توسط کای هاوارتز در مقابل دروازه هندانوویچ یکی از گل‌ها را جبران کرد.

دو دقیقه بعد اینتر با شوت دی آمبروزیو و برخورد توپ با دست مدافع لورکوزن صاحب یک ضربه پنالتی شد. اما این پنالتی با ورود VAR و تشخیص آن پس گرفته شد.

نیمه دوم لورکوزن تلاش زیادی کرد که بازی را به تساوی بکشاند، اما نمی‌توانست همانند نیمه اول خطری جدی روی دروازه اینتر ایجاد کند. دقیقه ۸۰ در تنها موقعیت خطرناک لورکوزن در نیمه دوم ارسال از سمت چپ به شکل خطرناکی از مقابل هاوارتز و وولاند عبور کرد تا لورکوزن یک فرصت بسیار خوب را از دست بدهد.

در حالی که لورکوزن بر فشار خود افزوده بود، دقیقه ۹۰ روی حرکت اریکسون در محوطه جریمه حریف و سرنگون شدن او باز هم داور برای اینتر پنالتی گرفت که VAR باز هم ورود کرد و باعث لغو آن شد.

نهایتا اینترمیلان با همان پیروزی ۲ بر ۱ مقابل لورکوزن راهی نیمه نهایی لیگ اروپا شد و باید در این مرحله به مصاف برنده بازل و شاختاردونسک اوکراین برود.

 

 

 

انیمیشن‌های فوتبالی رافان نیوز