لاتزیو در هفته بیست و چهارم سری آ ایتالیا مقابل اینتر با نتجه ۲ بر ۱ پیروز شد و با شکست شاگردان کونته خود را به یک قدمی یوونتوس در صدر جدول رساند.

اینتر در هفته بیست و چهارم سری a و در ورزشگاه المپیک رم میهمان لاتزیو بود. اولین فرصت بازی دقیقه ۴ با ضربه سر گودین روی ارسال کرنر بوجود آمد که توپ از بالای دروازه لاتزیو بیرون رفت.

دقیقه ۹ نیز ضربه خطرناک ساوویچ از پشت محوطه جریمه به تیر دروازه پادلی در اینتر برخورد کرد و برگشت داده شد. پس از آن اینتر بهتر بود و دقیقه ۱۶ روی یک کار ترکیبی کاندروا به عمق دفاع لاتزیو نفوذ کرد و با یک پاس رو به عقب سعی داشت مارتینز را صاحب توپ کند که مدافع لاتزیو مانع شد.

یک دقیقه بعد نیز در یک حمله سریع، توپ به لوکاکو رسید و ضربه زمینی او از داخل محوطه جریمه توسط دروازه‌بان لاتزیو راهی کرنر شد. در ادامه بازی آرام شد و با وجود برتری نسبی لاتزیو موقعیت خاصی روی دروازه‌ها ایجاد نشد.

با این حال اینتر دقیقه ۴۴ به گل رسید. کاندروا از سمت راست فرار کرد و خود را به محوطه جریمه رساند. شوت مکم کاندروا از نزدیکی محوطه جریمه توسط دروازه‌بان لاتزیو دفع شد و مقابل دروازه به اشلی یانگ رسید.

یانگ نیز با یک ضربه تمام کننده گل اول بازی را برای اینتر به ثمر رساند.

 

لاتزیو و یک برگشت کامل مقابل اینتر کونته

 

نیمه دوم را لاتزیو هجومی آغاز کرد و دقیقه ۵۰ صاحب یک ضربه پنالتی شد که ایموبیله آن را بر خلاف جهت حرکت پادلی گل کرد و بازی مساوی شد. لاتزیو که از حمایت هوادارانش بهره می‌برد، برتری خود را حفظ کرد و دقیقه ۶۹ با ضربه دقیق ساویچ یک بار دیگر دروازه اینتر و پادلی را باز کرد.

در ادامه اینتر تلاش زیادی کرد تا نتیجه را جبران کند. دقیقه ۷۸ مارتینز روی ارسال یانگ دروازه لاتزیو را باز کرد، اما داور این گل را بدلیل خروج توپ از زمین قبل از گل نپذیرفت. حملات اینتر شدت بیش‌تری گرفت و لاتزیو در ضد حمله بسیار خطرناک نشان می‌داد.

دقیقه ۸۵ فرار ایموبیله و ضربه او در موقعیت تک به تک پس از برخورد به پادلی راهی کرنر شد. لحظات پایانی بازی نیز لوکاکو یک فرصت دیگر را از دست داد و توپ را به مدافع لاتزیو کوباند.

نهایتا اینتر کونته در بازی مهم هفته بیست و دوم سری آ مقابل لاتزیو با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد و فرصت نزدیک شدن به یوونتوس را از دست داد. در مقابل این لاتزیو بود که با این پیروزی خانگی ارزشمند به یک قدمی صدر جدول فوتبال ایتالیا و یووه صعود کرد.

 

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز