جوزپ بارتمئو رئیس بارسلونا بالاخره پس از نزدیک به هشت سال مدیریت ضعیف و پرحاشیه از ریاست بلوگرانا رسما استعفا داد تا لیونل مسی و بازیکنان بارسا تا حدودی از حواشی اخیر فاصله بگیرند.

بارتمئو از ۲۳ ژانویه ۲۰۱۴ مدیریت بارسلونا را بر عهده گرفت و خیلی زود نشان داد که توانایی اداره تشکیلات بلوگرانا را ندارد.

او نتوانست نیمار که به یکی از ستاره‌های تاثیرگذار بارسلونا تبدیل شده بود را در نیوکمپ حفظ کند.

از طرفی برای جبران جای خالی او خریدهای نا امید کننده‌ای داشت تا بارسلونا از روزهای اوج خود فاصله گرفته و فقط به جام های لالیگا دلخوش باشد.

صرف هزینه زیاد برای بازیکنان ناکارآمد و بدون بهره از یک طرف و عدم توانایی در جذب ستاره‌های موثر از طرف دیگر باعث شد تا بارسلونا قدرت و توانایی لازم را برای فتح دوباره لیگ قهرمانان اروپا نداشته باشد.

لیونل مسی هم که تیم را ضعیف‌تر از آنچه که برای موفقیت لازم است، می دید اصرار داشت که حداقل نیمار بازگردانده شود که بارتمئو بیش‌تر نمایش تلاش برای بازگرداندن نیمار را بازی کرد.

در اینجا بخوانید:

لیونل مسی که خود را در بارسلونا تنها می‌دید و نمی‌توانست یک تنه بارسا را نجات دهد با شکست های پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا ناامید شد و او هم به فکر رفتن افتاد.

تابستان امسال بود که مسی تا آستانه جدایی از بارسلونا پیش رفت اما نهایتا چون حاضر نبود علیه باشگاهی که زمانی هزینه درمان او را پرداخت کرده، به دادگاه برود نهایتا اجبارا ماندگار شد.

پس از شکست‌های تحقیر آمیز و تلخ بارسلونا بازیکنان این تیم بارها مدیریت باشگاه را مورد انتقاد قرار دادند و عملکرد ضعیف باشگاه در جذب بازیکن و همچنین مدیریت شرایط فعلی را عامل این شکست‌ها دانستند.

از طرفی با جمع آوری امضا علیه بارتمئو و تائید آن‌ها عملا شرایط برای استیضاح رئیس بارسلونا فراهم شد تا او در آستانه اخراج قرار بگیرد.

همین امر دیروز باعث تشکیل جلسه هیئت مدیره بارسلونا بود و کمی پس از آن جوزپ بارتمئو بالاخره به همراه تنی چند از اعضای هیئت مدیره و مدیران باشگاه استعفا داد تا زمینه انتخابات جدید بلوگرانا بزودی فراهم شود.

آ اس مدعی شده، انتخابات ریاست بارسلونا احتمالا در دو تا سه ماه آینده برگزار خواهد شد.

 

 

 

عکس های گرافیکی رافان نیوز