باشگاه بارسلونا فاصله چندانی با ورشکستگی ندارد و اگر لیونل مسی و دیگر بازیکنان قرارداد خود را کاهش ندهند بلوگرانا نمی تواند کسری بودجه ۱۹۱ میلیون یورویی خود را جبران کند.

دوران مدیریت بارتمئو در بارسلونا بدون شک سیاه ترین دوران مدیریت تاریخ این باشگاه است.

جایی که در حفظ ستاره هایی چون نیمار موفق نبوده و در مقابل برای جایگزینی آن ها سرغ بازیکنان با کیفیت پایین رفته است.

علاوه بر بازیکنان سوء مدیریت بارتمئو در بارسا باعث کسری بودجه ای نزدیک به ۲۰۰ میلیون یورو شده است حالا مدیران بلوگرانا چاره‌ای جز کاهش قرارداد بازیکنان ندارند.

چیزی که تاکنون مورد موافقت لیونل مسی و دیگر بازیکنان بارسلونا قرار نگرفته است.

این اتفاق در حالی افتاده که بازیکنان بارسلونا قبل از این و در زمان تعطیلی کامل فوتبال در ابتدای بحران کرونا چیزی نزدیک به ۵۰ درصد قرارداد خود را کم کرده بودند.

در اینجا بخوانید:

اما حالا برای کاهش بیش‌تر دستمزد خود در بارسلونا تاکنون کوتاه نیامده و حاضر به کم کردن قرارداد خود نیستند.

لیونل مسی هم که ابتدا داوطلبانه قرارداد خود را کم کرده بود، حالا که با مدیران بلوگرانا اختلاف عمیقی دارد، بعید است که بیش از این راضی به کاهش دستمزد هنگفت خود شود.

این در حالی است که بارتمئو مدیر ناکارآمد و مستعفی بارسلونا سعی کرد در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ فوتبال اروپا با فروش چند بازیکنی که دستمزد بسیار بالایی دارند، اندکی از هزینه های باشگاه را کم کند.

از این رو بود که لوئیس سوارز و آرتور ویدال آزاد شدند و بارسا آن ها را رایگان به اینتر و اتلتیکو واگذار کرد.

با این حالا بارسلونا هنوز هم با کسری بودجه هنگفتی واجه است و اگر در چند روز باقیمانده نتواند ۱۹۱ میلیون یورو درآمد جذب باشگاه کند قطعا به زودی ورشکست خواهد شد.

بنابراین هواداران بارسلونا باید از هم اکنون خود را برای جدایی ستاره هایی چون لیونل مسی آماده کنند.

 

 

 

عکس های گرافیکی رافان نیوز