بارسلونا و اتلتیکو بیلبائو در سوپرکاپ اسپانیا در حالی به دیدار هم رفتند که در پایان آن لیونل مسی اخراج شد و بارسا هم با نتیجه ۲ – ۳ شکست خورد.

بارسلونا که با عملکرد ضعیف خود هوادارانش را از کسب جام در فصل جاری ناامید کرده است، دیشب در فینال سوپرکاپ اسپانیا به دیدار اتلتیکو بیلبائو رفت.

لیونل مسی با وجود مصدومیت سرانجام با تلاش پزشکان بارسا به این بازی رسید و نمایش خوبی از خود نشان داد، اما باز هم نتوانست از شکست تیمش جلوگیری کند.

دقایق ابتدایی بازی به محک دو تیم از یکدیگر سپری شد و پس از آن دقیقه ۲۵ بود که اولین موقعیت بازی روی ارسال لیونل مسی و ضربه سر آرائوخو برای بارسلونا به وجود آمد که این تیم از آن بهره‌ای نبرد.

کمی بعد در طرف مقابل تراشتگن با واکنشی دیدنی دروازه تیمش را در برابر ضربه مونیان نجات داد.

دقیقه ۳۷ ضربه زیبا و خطرناک لیونل مسی با اختلاف کمی از کنار دروازه اتلتیکو بیلبائو به بیرون رفت و بارسلونا از رسیدن به گل محروم شد.

سه دقیقه بعد پاس عرضی یوردی آلبا با ضربه لیونل مسی همراه شد و توپ برگشت داده شد و گریزمان با یک ضربه تمام کننده گل اول بازی را برای بارسا به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

در حالی که بازی در نیمه اول رو به اتمام بود دقیقه ۴۲ و خیلی زود اسکار دی مارکوس از ضعف خط دفاعی بارسلونا استفاده کرد و روی ارسال ویلیامز گل تساوی را برای اتلتیکو بیلبائو به ثمر رساند.

بیلبائو نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۵۶ به گل هم رسید، اما این گل در شرایط آفساید زده شد و VAR آن را نپذیرفت.

چند دقیقه بعد ضربه ویلیامز روی ارسال دی مارکوس با اختلاف اندکی از کنار دروازه بارسلونا به بیرون رفت.

اما دقیقه ۷۶ این بارسلونا بود که با ارسال کوتاه یوردی آلبا و ضربه فنی گریزمان به گل رسید و دوباره از حریف پیش افتاد.

در ادامه اتلتیکو بیلبائو پیش کشید و بارسلونا در ضد حملات خطرناک بود، اما باز هم ضعف دفاعی بلوگرانا کار دست این تیم داد و دقیقه ۸۸ ارسال ویالیبره را مونیان تبدیل به گل کرد تا دو تیم با تساوی ۲-۲، ۹۰ دقیقه را به پایان رسانده و به وقت های اضافی بروند.

هنوز دو دقیقه از آغاز وقت های اضافی نگذشته بود که ویلیامز با یک ضربه فنی و غیر قابل مهار از گوشه محوطه جریمه بارسلونا گل سوم را هم برای بیلبائو به ثمر رساند.

در ادامه دو تیم موقعیت هایی داشتند و دقیقه ۱۱۲ گریزمان یک موقعیت عالی را از دهانه دروازه به بیرون زد.

دقیقه ۱۲۱ لیونل مسی از بازی اخراج شد و نهایتا بارسلونا سوپرکاپ اسپانیا را با شکست ۲ – ۳ مقابل اتلتیکو بیلبائو از دست داد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا