با ورود رونالد کومان به بارسلونا تغییرات گسترده در ترکیب آبی اناری‌ها آغاز شده که در یکی از آن‌ها انتخاب سرمربی هلندی در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ فوتبال اروپا آنخلینو دفاع چپ منچسترسیتی است.

کم‌تر از یک هفته از انتخاب رونالد کومان بعنوان سرمربی بارسلونا نمی‌گذرد که این مربی هلندی لیستی بلند بالا از بازیکنان کنار گذشته شده و خریدهای جایگزین به باشگاه ارائه داده است.

در این لیست به نظر تنها لیونل مسی و بازیکنان جوان  آینده‌دار از خطر جدایی گریخته‌اند و سایرین باید دنبال تیمی جدید باشند. راکیتیچ، سمدو، اومتیتی و حتی آرتور ویدال بازیکنانی بودند که قبل از ورود کومان نیز در لیست فروش بارسا قرار داشتند.

اما کم‌تر کسی انتظار داشت سرمربی جدید بارسلونا نام یوردی آلبا و لوییس سوارز را نیز در لیست مازاد خود قرار دهد. حالا خبر می‌رسد که آلبا و سوارز باید در انتظار پیدا کردن تیم جدید خود باشند و سرمربی هلندی نظر مثبتی به آن‌ها ندارد.

در اینجا بخوانید:

در این بین سوارز پیشنهادات خوبی از آژاکس و یوونتوس دریافت کرده ولی وضعیت آینده آلبا هنوز مشخص نیست و احتمالا والنسیا یا سویا می‌تواند مقصد او در فصل آینده باشد.

خبرگزاری گل دقایقی پیش مدعی شد که انتخاب رونالد کومان برای دفاع چپ بارسلونا در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ فوتبال اروپا آنخلینو مدافع ۲۳ ساله منچسترسیتی است که زمستان گذشته برای تجربه بیش‌تر به لایپزیش قرض داده شد.

این بازیکن که توانایی بازی در پست هافبک چپ را هم دارد، از ۱۶ سالگی به جوانان منچسترسیتی پیوست و پس از یک سال به تیم اول منتقل شد. با این حال چند سالی را بصورت قرضی در تیم‌های مختلف سپری کرد و سال ۲۰۱۸ به آیندهوون فروخته شد.

عملکرد خوب آنخلینو در آیندهوون باعث شد که گواردیولا پس از یک سال رای به بازگشت او به دهد. با این حال ترافیک سمت چپ سیتی در سال ۲۰۱۹ سبب شد بازیکن جوان اسپانیایی این بار به لایپزیش قرض داده شود و در آنجا نیز با عملکرد قابل قبول سهم ویژه‌ای در موفقیت تیم جوان ناگلزمن جوان داشته باشد.

باید دید گواردیولا حاضر خواهد شد مدافع جوان و آینده‎دار خود را به بارسلونا بدهد یا خیر؟ و آیا مدیران سیتی با مبلغی متعارف راضی به فروش آنخلینو به کاتالان‌ها می‌شوند؟

 

 

 

انیمیشن فوتبالی رافان نیوز