پس از قبول هدایت بارسلونا اولین خرید رونالد کومان در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ فوتبال اروپا واینالدوم هافبک هجومی لیورپول خواهد بود.

رونالد کومان با پرداخت رقم فسخ قرارداد خود با فدراسیون فوتبال هلند توسط مدیران بارسا، دیروز رسما هدایت بلوگرانا را برای دو فصل آینده بر عهده گرفت.

با ورود او به بارسا به نظر می‌رسد این سرمربی قصد دارد تغییرات قابل توجهی در ترکیب بازیکنان آبی اناری ایجاد کند که در این راستا شنیده‌ها حاکی از قرار دادن بازیکنانی نظیر لوئیز سوارز، جوردی آلبا و بوسکتس در فهرست فروش باشد.

بازیکنانی که چندین سال است جایگاه ویژه‌ای در ترکیب بارسلونا پیدا کرده‌اند و از نفوذ قابل توجهی نیز برخوردار هستند.

اما کومان برای فصل آینده قصد دارد بازیکنان مورد نظر خود را داشته باشد و روی خط میانی که در فصل اخیر نقطه ضعف بارسا بود تاکید ویژه‌ای دارد.

در اینجا بخوانید:

در حالی که پیانیچ بتازگی با آرتور ملو معاوضه شد و بزودی در تمرینات بارسلونا شرکت خواهد کرد، رونالد کومان دو هموطن خود یعنی دونی ون د بیک و واینالدوم را در صدر خریدهای تابستانی بارسا برای خط میانی قرار داده است.

ون د بیک یکی بهترین از بازیکنان آژاکس در چند فصل اخیر بوده، اما واینالدوم بازیکن تعویضی یورگن کلوپ در لیورپول است.

با این حال خبرگزاری ad هلند مدعی شد که کومان سرمربی جدید بارسلونا در اولین خرید خود در نقل و انتقالات تابستان ۲۰۲۰ فوتبال اروپا دنبال جذب واینالدوم هافبک هجومی لیورپول است.

این بازیکن ۲۹ ساله در ۳۴ بازی برای لیورپول در لیگ برتر انگلیس فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به میدان رفته که البته در بیش‌تر این بازی‌ها بازیکن تعویضی بوده است و فقط ۴ گل به ثمر رسانده است.

اما بزرگ‌ترین ویژگی واینالدوم دقت پاس ۸۹ درصدی او در لیگ برتر انگلیس بوده و با توجه به مکتب بارسلونا که پاس فراوان و بازی سریع رو به جلو در آن حرف اول را می‌زند، این بازیکن را نسبت به موفقیت در نیوکمپ امیدوار می‌نماید.

 

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان نیوز