بارسلونا در شبی که لیونل مسی را در اختیار نداشت، از هفته شانزدهم لالیگا مقابل ایبار با تساوی ۱ – ۱ متوقف شد و دو امتیاز مهم خانگی را از دست داد.

بارسلونا در هفته شانزدهم لالیگا در حالی که لیونل مسی را در اختیار نداشت، میزبان ایبار بود.

شاگردان رونالد کومان بازی را بهتر آغاز کردند و دقیقه ۷ صاحب یک ضربه پنالتی شدند. در حالی که VAR نقش ویژه‌ای در اعلام این پنالتی داشت، برایتویت پشت توپ ایستاد و ضربه او راهی به دروازه ایبار پیدا نکرد.

این پایان کار نبود و با ادامه حملات بارسلونا دقیقه ۲۵ برایتویت این بار روی ارسال کوتاه فیرپو از سمت چپ دروازه ایبار را باز کرد تا پنالتی از دست رفته را جبران کند.

اما VAR باز هم وارد شد و با اعلام آفساید این گل را مردود دانست.

در ادامه بازی متعادل شد و دقیقه ۳۵ تراشتگن با واکنشی عالی ضربه کادزیور را دفع کرد.

نیمه اول با این روند به پایان رسید و نیمه دوم هم متعادل آغاز شد اما این بازیکنان ایبار بودند که با استفاده از ضعف دفاعی بارسلونا دقیقه ۵۷ روی ضربه کیکه به گل اول بازی رسیدند.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل بارسلونا تلاش زیادی کرد که گل خورده را جبران کند، سرانجام دقیقه ۶۷ فیرپو باز هم با یک پاس رو به جلوی کوتاه به مقابل دروازه ایبار موقعیتی مناسب ایجاد کرد تا عثمان دمبله با یک ضربه تمام کننده بازی را به تساوی بکشاند.

بارسلونا که در زمین خود دنبال سه امتیاز بود، حملات زیادی را تدارک دید اما مهاجمان این تیم قدر فرصت های ایجاد شده را ندانست.

دو تیم بارسلونا و ایبار هر چه به پایان بازی نزدیک می‌شدند، حملات بلوگرانا شدت بیش‌تری می‌گرفت.

در چند دقیقه پایانی بارسلونا دو فرصت عالی را از دست داد تا دست رونالد کومان از این سه امتیاز خانگی هم کوتاه بماند.

دقیقه ۸۶ روی ارسال کوتینیو از سمت چپ ضربه ناامید کننده برایتویت از بالای دروازه ایبار به بیرون رفت.

در وقت های تلف شده بازی پدری دفاع ایبار را بهم ریخت و خود را در موقعیت تک به تک قرار داد، اما ضربه نهایی او با اختلاف کمی از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

سرانجام بارسلونا در شبی که لیونل مسی را در اختیار نداشت، در هفته شانزدهم لالیگا هم ناکام بود و مقابل ایبار با تساوی ۱-۱ متوقف شد.