باشگاه بارسلونا با استفاده از بند آزادسازی قرارداد گریزمان با اتلتیکو مادربد توانست این بازیکن را بصورت رسمی و با قراردادی ۵ ساله جذب کند.

در حالی که فصل قبل آنتوان گریزمان تا آستانه امضای قرارداد با بارسلونا پیش رفته بود اما به یکباره تغییر عقیده داد و تصمیم گرفت که در اتلتیکو بماند. البته گریزمان آن زمان اعلام کرد که بدلیل محرومیت اتلتیکو از جذب بازیکن این تصمیم را گرفته است تا باشگاهی که باعث رشد او شده از جدایی‌اش آسیب نبیند.

همین تصمیم گریزمان بشدت مسئولان و هواداران بارسا را عصبانی کرد و باعث شد تا نظر هواداران بارسلونا نسبت به این بازیکن منفی شود. از طرفی مدیران بارسا که پس از ناکامی در جذب گریزمان سراغ کوتینیو رفته بودند با عملکرد نچندان قابل قبول این بازیکن و همچنین افت محسوس عثمان دمبله دوباره مجبور شدند که سراغ گریزمان بروند.

گریزمان نیز که می‌دانست دیگر در اتلتیکو نمی‌تواند جام معتبری بدست بیاورد و این تیم بدلیل مشکلات مالی بسیاری از ستاره‌های خود را از دست داده است، به مدیران بارسلونا چراغ سبز نشان داد.

از این رو جذب گریزمان توسط بارسلونا پس از مدت‌ها گمانه‌زنی امروز و در ساعاتی پیش توسط این باشگاه بصورت رسمی اعلام شد. در حالی که باشگاه بارسلونا قصد داشت با استفاده از توافق با باشگاه اتلتیکو مادرید گریزمان را جذب کند اما ناراحتی این باشگاه از مذاکرات پنهانی بارسا با گریزمان هر گونه توافق را غیر ممکن کرده بود.

از این رو بارسلونا از طریق فعال کردن بند آزادسازی گریزمان یعنی پرداخت ۱۲۰ میلیون یورو از طریق وکلای این بازیکن موفق به جذب او شد. باشگاه بارسلونا اعلام کرده که گریزمان را با قراردادی ۵ ساله به خدمت گرفته است.

اما نکته جالب در قرارداد گریزمان با بارسلونا بند آزادسازی ۸۰۰ میلیون یورویی اوست که حتی از بند آزادسازی مسی نیز بالاتر است.

 

نقل و انتقالات بارسلونا و خرید گریزمان

 

 

ویدئوهای طنز و سرگرمی رافان‌نیوز را از دست ندهید.