بارسلونا در شبی که لیونل مسی یک گل بسیار زیبای ایستگاهی به ثمر رساند، از اوساسونا و مقابل این تیم در لالیگا شکست خانگی تلخی را با نتیجه ۲ بر ۱ متحمل شد.

بارسلونا در حالی که درصورت برد هم شانس چندانی برای قهرمانی نداشت و رئال با دو تساوی هم در دو دیدار باقیمانده قهرمان می‌شد، در ورزشگاه نیوکمپ از هفته سی و هفتم لالیگا میزبان اوساسونا بود.

بارسلونا بازی را بهتر آغاز کرد و در طرف مقابل اولین موقعیت جدی بازی برای اوساسونا اتفاق افتاد که طی آن شوت آرانیز را تراشتگن در دو مرحله مهار کرد.

کمی بعد کلمنت لنگله در محوطه جریمه حریف صاحب موقعیت شد و توپ او راهی به چار چوب دروازه اوساسونا پیدا نکرد. بارسلونا بازی را در اختیار داشت، اما نتوامست از این برتری استفاده کند و دقیقه ۱۶ اوساسونا گل اول بازی را به ثمر رساند.

ارسال استوپینان از سمت چپ با ضربه تمام آرانیز همراه شد و گل اول بازی برای اوساسونا شکل گرفت. با این گل اوساسونا به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۲۱ ضربه مونکایولا راهی به دروازه منچستریونایتد پیدا نکرد.

دقیقه ۲۳ شوت دیدنی مسی از یک ضربه ایستگاهی با برخورد به تیر دروازه حریف به بیرون رفت. دقیقه ۳۲ مسی باز هم شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که توپ راهی به دروازه اوساسونا پیدا نکرد.

با وجود چند فرصت برای دو تیم، نیمه اول با همان تک گل به پایان رسید. نیمه دوم هم با ادامه این روند دنبال شد و شوت برایتویت دقیقه ۴۷ باعث باز شدن دروازه اوساسونا گردید.

در اینجا بخوانید:

اما در ادامه و یک دقیقه بعد استوپینان شانس خود را برای باز کردن دروازه بارسا امتحان کرد که کار او هم نتیجه‌ای در بر نداشت. دقیقه ۵۴ مسی با یک حرکت تکنیکی و ضربه‌ای خطرناک دروازه حریف را تهدید کرد و توپ او با واکنش آدریان همراه شد.

چند دقیقه بعد ضربه آنسو فاتی باز هم با واکنش سنگربان حریف رو به رو شد. با این حال دقیقه ۶۲ بارسلونا با ضربه ایستگاهی و دیدنی لیونل مسی گل تساوی دست یافت. فشار حملات بارسلونا ادامه یافت و این تیم دقیقه ۶۸ و با پاس مسی توسط سوارز به گل رسید، اما داوربدلیل آفساید این گل را مردود کرد.

در حالی که بازی برای دقایقی آرام شده بود اخراج بازیکن اوساسونا شرایط را برای فشار بیش‌تر بارسلونا فراهم کرد. فشار حملات بلوگرانا در دقایق آخر بازی افزایش یافت، اما این اوساسونا بود که دقیقه ۹۴ به گل رسید تا آب سردی بر پیکر بازیکنان بارسا باشد.

یک ضد حمله سریع از بازیکنان اوساسونا به کیکه بارخا رسید و او نیز با یک ارسال دقیق و زیبا توپ را روی دروازه اویساسونا فرستاد و روبرتو تورس در موقعیت تک به تک آن را با یک ضربه دقیق وارد دروازه تراشتگن کرد.

نهایتا بارسلونا با این شکست ۲ بر ۱ و خانگی مقابل اوساسونا قهرمانی خود را از دست رفته دید تا رئال مادرید به فاصاله یک هفته تا پایان مسابقات قهرمان لالیگا شود.

 

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال