با درخشش مسی در هفته بیست و سوم لالیگا بارسلونا رئال بتیس را با نتیجه ۳ بر ۲ و در یک بازی دشوار شکست داد.

بارسلونا پس از حذف از جام حذفی در چارچوب هفته بیست و سوم لالیگا اسپانیا میهمان رئال بتیس بود. میزبان خیلی زود و در دقیقه ۴ صاحب یک ضربه پنالتی شد و دو دقیقه بعد کانالِس بر خلاف جهت حرکت تراشتگن ضربه پنالتی را وارد دروازه بارسا کرد.

پس از این گل بارسلونا پیش کشید و خیلی زود، روی پاس عالی مسی به گل رسید. دقیقه ۹ روی حرکت و پاس عمقی مسی پشت مدافعان بتیس، دی‌یونگ در دهانه دروازه به توپ رسید و به زیبایی گل تساوی را به ثمر رساند.

در ادامه بازی متعادل شد و دو تیم چند موقعیت نصفه و نیمه داشتند. بارسلونا کم کم توپ و میدان را در اختیار گرفت. دقیقه ۲۳ پاس عمقی تماشایی گریزمان، مسی را با دروازه‌بان بتیس تک به تک و ضربه او آرام بود و توسط روبلس دفع شد.

اما بر خلاف جریان بازی، رئال بتیس به گل رسید. روی اشتباه آرتور ویدال، نبیل فکیر صاحب توپ شد و خود را به محوطه جریمه بارسا نزدیک کرد. فکیر از پشت محوطه با یک ضربه زمینی و دقیق به گوشه دروازه تراشتگن گل دوم میزبان را به ثمر رساند.

تلاش بازیکنان بارسلونا به جایی نرسید و زهردار نبود. اما در مقابل بتیس در لحظات پایانی نیمه اول با استفاده از غفلت مدافعین بارسا می‌توانست به گل برسد که مهاجم بتیس قدر این فرصت را ندانست.

 

پاس‌های طلایی مسی و پیروزی بارسلونا

 

در حالی که همه منتظر پایان نیمه اول بودند، روی ارسال ایستگاهی مسی از میانه زمین بوسکتس در دهانه دروازه بتیس به توپ رسید و با یک ضربه زمینی گل تساوی را قبل از پایان نیمه اول به ثمر رساند.

بارسلونا نیمه دوم را در اختیار داشت و دقیقه ۶۲ مسی پشت محوطه جریمه بتیس صاحب توپ شد و پس از ورود به محوطه جریمه ضربه‌ای زد که با واکنش دروازه‌بان حریف رو به رو شد و به کرنر رفت.

حملات بارسا ادامه یافت و دقیقه ۷۲ این تیم باز هم روی ارسال مسی و این بار با ضربه سر لنگلت به گل رسید و بالاخره پیش افتاد.

در ادامه بارسلونا بازی را بخوبی اداره کرد و تنش اواخر بازی و اخراج نبیل فکیر در دقیقه ۷۶ کار را برای این تیم آسان‌تر نمود. هر چند لنگلت نیز سه دقیقه بعد اخراج شد، اما بتیس نتوانست کار خاصی انجام دهد.

نهایتا بارسلونا در یک بازی سخت و دشوار از لالیگا رئال بتیس را با درخشش مسی و نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و فاصله خود را با رئال مادرید حفظ کرد.

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز