بارسلونا با شکست سنگین و تحقیر آمیز ۸ بر ۲ مقابل بایرن مونیخ در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ با وجود استفاده از لیونل مسی همانند رئال مادرید و اتلتیکو از گردونه مسابقات حذف شد.

بارسلونا و بایرن مونیخ در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و در استادیوم دا لوز لیسبون پرتغال به دیدار هم رفتند. دو تیم بازی را طوفانی آغاز کردند و از همان دقایق نخست دروازه‌های یکدیگر را به توپ بستند.

در این بین بایرن مونیخ سهم بیش‌تری داشته و ابتدا دقیقه ۴ روی فرار پریشیچ از سمت چپ و ارسال او بود که مولر با همکاری زیبای لواندوفسکی با پای چپ اولین گل بازی را به ثمر رساند. بارسلونا خیلی زود وانش نشان داد و سه دقیقه بعد با حرکت یوردی آلبا از سمت چپ و ارسال او، داوید آلابا به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.

یک دقیقه بعد سوارز در موقعیت تک به تک توپ را به بدن نویر زد و یک فرصت عالی برای بارسا از دست رفت. دقیقه ۱۰ ارسال لیونل مسی از یک موقعیت ایستگاهی سمت راست، به شکل خطرناکی به تیر دروازه بایرن مونیخ برخورد کرد و گل نشد.

پس از آن بایرن مونیخ دوباره بازی را در اختیار گرفت و دقیقه ۲۱ با ضربه پریشیچ از مقابل دروازه تراشتگن به گل دوم رسید. حملات باواریایی‌ها ادامه داشت و دقیقه ۲۷ پریشیچ بازی خوب خود را تکمیل کرد و با یک پاس عالی زمینه گلزنی گنابری را فراهم نمود.

دفاع بارسلونا از هم گسیخته نشان داد و اسیر بازی هجومی بایرنی‌ها بود و در نتیجه آن دقیقه ۳۱ روی حرکت و ارسال کیمیچ از سمت راست، توماس مولر توپ را قطع کرد و در میان غفلت و سهل انگاری مدافعین بارسلونا گل چهارم بایرن مونیخ را به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

در ادامه و تا پایان نیمه اول بایرن مونیخ تیم برتر میدان بود و سعی کرد این بار بازی را آرام کرده و به کنترل خود در بیاورد. نیمه دوم را بایرن مونیخ بهتر آغاز کرد و در دقایق ۴۸ و ۵۰ دو فرصت خوب را توسط مولر و کیمیچ از دست داد.

پس از آن بارسلونا برای جبران نتیجه بی مهابا و احساسی حمله کرد و بایرن مونیخ روی ضد حمله بسیار خطرناک ظاهر شد و حتی دقیقه ۵۳ لواندوفسکی روی پاس توماس مولر دروازه بارسا را باز کرد.

اما داور بدلیل آفساید مولر گل بایرنی‌ها را مردود کرد. بارسلونا به حملات خود ادامه داد و دقیقه ۵۷ با پاس آلبا، سوارز در محوطه جریمه بایرن مونیخ صاحب توپ شد و با یک حرکت تکنیکی مدافع پیش رو را جا گذاشت و با ضربه پای چپ اختلاف را کاهش داد.

بایرن مونیخ باز هم خیلی سریع به بازی برگشت و دقیقه ۶۳ حرکت دیدنی آلفونسو دیویس از سمت چپ و فرار او به محوطه جریمه با پاس عرضی مقابل دروازه بارسا همراه شد و کیمیچ گل پنجم را هم به ثمر رساند.

پس از این گل بازی آرام شد و بایرن مونیخ همچنان سوار بر توپ و میدان بود. باواریایی‌ها پس از کنترل چند دقیقه‌ای بازی دقیقه ۸۲ روی ارسال کوتینیو و ضربه سر لواندوفسکی گل ششم را هم زدند.

این پایان کار نبود و دقایق ۸۵ و ۸۹ فیلیپ کوتینیو دو بار دیگر دروازه تراشتگن را باز کرد تا دفاع مضمحل بارسلونا یک شکست تحقیر آمیز را برای بارسایی‌ها رقم بزند. نهایتا بلوگرانا در یک شب کابوس وار و با شکست سنگین و تحقیر آمیز ۸ بر ۲ مقابل بایرن مونیخ از لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰ با لیونل مسی حذف شد.

 

 

اخبار نقل و انتقالات فوتبال