بارسلونا و مدیریت جرارد پیکه یکی از خبرهای عجیب چند روز اخیر فوتبال اروپا بود که حتی نشریه موندو دپورتیوو نیز به آن پرداخته است و این احتمال که دوست صمیمی لیونل مسی سکان دار بلوگرانا شود را ممکن دانسته است.

جرارد پیکه در خانواده‌ای کاملا بارسایی پرورش یافته است و پدر او از مدیران میانی بلوگرانا به شمار می رود.

او با ورود به لاماسیا استعداد فوتبال خود را نشان داد و پس از اینکه گواردیولا سرمربی تیم اول بارسلونا شد به تیم اصلی رسید و خیلی زود مدافع اول ترکیب بلوگرانا شد.

البته پیکه مستقیما از لاماسیا به تیم اصلی بارسلونا نیامد بلکه چهار سال بازیکن منچستریونایتد بود و پس از یک سال حضور قرضی در رئال زاراگوزا سال ۲۰۰۸ به نیوکمپ آمد و از آن زمان تاکنون مدافع موثر بلوگرانا بوده است.

حالا که پس از بیش‌تر از ۱۲ سال حضور مستمر در بارسلونا جزئی از شناسنامه این باشگاه بزرگ اسپانیایی شده است، قصد دارد وارد عرصه مدیریت این باشگاه شود.

قصدی که در این سن و سال و بدون هیچ تجربه مدیریتی بسیار عجیب، رویایی و غافلگیرکننده به نظر می رسد.

در اینجا بخوانید:

نشریه موندو دپورتیوو در گزارشی عجیب مدعی شد که دوست صمیمی لیونل مسی قصد دارد با بازنشسته کردن خود در فوتبال برای ریاست باشگاه بارسلونا کاندید شده و در آینده مدیریت بلوگرانا را بر عهده بگیرد.

در گزارش موندو دپورتیوو آمده است که این تصمیم پیکه از این جهت گرفته شده که او این روزها با مصدومیت شدید از ناحیه زانو مواجه و ممکن است دیگر ادامه فوتبال برای کسی که اکنون ۳۴ ساله است، چندان قابل توجیه نباشد.

طبق ادعای موندو پیکه در این باره با رئیس موقت بارسلونا صحبت کرده است و حتی از ستاد انتخابات بلوگرانا درخواست ۶۵ هزار برگه رای برای گرفتن امضا از اعضای باشگاه داشته تا بتواند روند لازم برای کاندید شدن خود در انتخابات ریاست بارسا را طی کند.

باید دید جرارد پیکه دوست صمیمی لیونل مسی می‌تواند با تکیه زدن بر مدیریت بارسلونا سکان دار این باشگاه بزرگ اسپانیا شود یا خیر؟

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز