بارسلونا و والنسیا در لالیگا و هفته سی و چهارم آن به دیدار هم رفتند و بلوگرانا به لطف بازی موثر و ضربه آزاد دیدنی لیونل مسی حریف را در خانه خود ۳ بر ۲ شکست داد.

بارسلونا پس از شکست ناامید کننده خانگی مقابل گرانادا، در چارچوب هفته سی و چهارم لالیگا میهمان والنسیا بود.

نیمه اول بازی با برتری بارسلونا آغاز شد و در اکثر دقایق آن شاگردان کومان که به دلیل محرومیت کنار زمین نبود، بر توپ و میدان مسلط بودند.

دقیقه ۳ ضربه پدری با اختلاف کمی از کنار دروازه والنسیا به بیرون رفت و دقیقه ۱۳ سیلسن سنگربان میزبان با واکنشی عالی ضربه والی آرائوخو روی ارسال ایستگاهی لیونل مسی را مهار کرد.

تا پایان نیمه اول حملات بارسلونا و چند ضد حمله والنسیا به نتیجه نرسید و نیمه دوم این میزبان بود که شروع بهتری داشت و حتی دقیقه ۵۰ به گل رسید.

یک ارسال کرنر در تیر دوم به گابریل پائولیستا رسید و او نیز به راحتی از دهانه دروا گل اول را برای والنسیا به ثمر رساند.

در اینجا بخوانید:

پس از این گل بارسلونا سراپا حمله شد و دقیقه ۵۶ با برخورد توپ به دست مدافع والنسیا در محوطه جریمه داور به سود بلوگرانا پنالتی گرفت.

لیونل مسی پشت توپ ایستاد و ضربه آرام و نچندان خوب او را سیلسن دروازه‌بان سابق بارسا دفع کرد، اما توپ پس از یک رفت و برگشت دوباره مقابل پای مسی افتاد و او کار را تمم کرد و بازی را به تساوی کشاند.

حملات بارسلونا ادامه یافت و دقیقه ۶۳ گریزمان توپ برگشتی ضربه سر دی یونگ را تبدیل به گل کرد و این تیم را پیش انداخت.

این پایان کار نبود و لیونل مسی دقیقه ۶۹ با یک ضربه آزاد تماشایی یک بار دیگر دروازه والنسیا را باز کرد تا خیال کومان از پیروزی در این مسابقه راحت شود.

دقیقه ۸۳ کارلوس سولار با یک شوت غافلگیرکننده و دیدنی از راه دور تراشتگن را مغلوب کرد و اختلاف را برای والنسیا به حداقل رساند.

با این گل دقایق پایان برای بارسلونا نفس گیر دنبال شد، اما به هر شکلی بود لیونل مسی و یارانش در مقابل والنسیا مقاومت کردند و در نهایت با پیروزی ۳ بر ۲ هفته سی و چهارم لالیگا را با یک برد ارزشمند به پایان رساندند.

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا