بارسلونا و وایادولید در لالیگا و هفته بیست و نهم آن با حضور لیونل مسی به دیدار هم رفتند و این بلوگرانا بود که با تک گل دقیقه ۹۰ عثمان دمبله به پیروزی رسید و در یک قدمی صدر جدول قرار گرفت.

تیم فوتبال بارسلونا در حالی که با توجه به باخت اتلتیکو مادرید با پیروزی مقابل وایادولید می توانست به یک امتیازی صدر جدول برسد، میزبان این تیم بود.

در نیمه اول بارسلونا تیم برتر میدان بود، اما بازیکنان فاز تهاجمی این تیم خیلی سرحال نشان نمی دادند و شب خوبی را سپری نکردند.

در دقایق ابتدایی و دقیقه ۹ بازی بارسلونا غافلگیر شد و نزدیک بود دروازه خود را باز شده ببیند، اما ضربه سر کودرو با بد شانسی به تیر دروازه تراشتگن برخورد کرد و گل نشد.

پس از آن توپ و میدان در اختیار بارسایی‌ها بود و سعی کردند با حمله های سریع وایادولید را تحت فشار قرار دهند.

دقیقه ۱۶ ضربه آزاد خطرناک لیونل مسی از کنار دروازه به بیرون رفت و تا پایان نیمه اول با وجود مالکیت بالای بارسلونا اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد.

نیمه دوم و از همان ابتدا بارسلونا بازی را در اختیار داشت و این بار توانست موقعیت های خطرناک تری را ایجاد کند.

در اینجا بخوانید:

دقیقه ۵۹ شوت محکم دمبله توسط سنگربان وایادولید برگشت داده شد و در برگشت ضربه سر آنتوان گریزمان در مقابل دروازه خالی با اختلاف کمی به بیرون رفت تا حسرت رونالد کومان افزایش پیدا کند.

کومان سعی کرد با ورود عناصر تهاجمی به زمین فشار تیمش بر حریف را افزایش دهد.

بازی به دقایق پایانی خود نزدیک می شد و هر لحظه فشار بازیکنان بارسلونا برای رسیدن به گل افزایش پیدا می کرد.

سرانجام دقیقه ۹۰ بود که روی ارسال فرانکی دیونگ از سمت راست و اثرگذاری آرائوخو با سر توپ مقابل عثمان دمبله افتاد تا او با یک ضربه روپای تمام کننده زننده گل پیروزی بخش تیمش باشد.

در پایان این بازی از لالیگا که با پیروزی سخت و دلچسب و ۱-۰ بارسلونا مقابل وایادولید همراه بود، لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن زمین شناخته شد.

 

 

 

کوئیزهای رافان نیوز در اینجا