بارسلونا در هفته بیست و چهارم لالیگا مقابل ختافه به پیروزی ۲-۱ دست یافت و در روز خوب لیونل مسی موقتا صدرنشین شد.

در هفته بیست و چهارم لالیگا بارسلونا از ختافه میزبانی می‌کرد. دو تیم بازی را آرام آغاز کردند و بیش‌تر یکدیگر را ارزیابی می‌کردند. با این حال بارسلونا بیش‌تر توپ را در اختیار داشت و ختافه نیز پس از چند دقیقه پیش کشید و جریان حاکم بر میدان بطور کامل متعادل شد.

دقیقه ۲۲ جوردی آلبا مصدوم شد و جای خود را به فیرپو جوان داد. یک دقیقه بعد ختافه توسط مولینا به گل رسید، اما داور به کمک VAR این گل را خطا تشخیص داد و رد کرد.

در ادامه بارسلونا به آرامی بر بازی مسلط شد و پس از چرخش چند باره توپ در طول زمین، دقیقه ۳۳ با ضربه چیپ زیبای گریزمان به گل رسید. پاس عرضی اومتیتی با پاس دیدنی مسی پشت مدافعان ختافه به گریزمان رسید و او نیز بلافاصله با یک چیپ پای مخالف، گل اول میزبان را به ثمر رساند.

حملات بارسلونا ادامه یافت و پنج دقیقه بعد روی پاس عرضی فیرپو، روبرتو در میان غفلت مدافعین ختافه، با یک ضربه پای چپ دقیق گل دوم را هم برای بارسلونا زد.

 

بارسلونا و یک پیروزی نزدیک با ستین

 

نیمه دوم با حمله نصفه و نیمه و بدون سرانجام ختافه آغاز شد. پس از آن بارسلونا بر بازی مسلط شد و بخوبی جریان آن را کنترل می‌کرد.

با این حال دقیقه ۶۶ و بر خلاف جریان بازی ختافه روی پاس ماتا، توسط آنخل رودریگز در میان تعلل مدافعین بارسا به گل رسید و اختلاف را به حداقل رساند.

چهار دقیقه بعد ضربه فاتی با واکنش دروازه‌بان ختافه راهی کرنر شد. اما دقیقه ۷۲ ختافه فاصله چندانی با به تساوی کشاندن بازی نداشت و مهاجمان این تیم در دو قدمی دروازه صاحب موقعیت شدند.

در این میان تراشتگن با عکس‌العملی بموقع توپ را از مقابل آنان دور کرد تا بهترین فرصت میهمان در نیمه دوم از دست برود. در ادامه دو تیم کاری از پیش نبردند و بارسلونا در روز خوب لیونل مسی مقابل ختافه به پیروزی ۲-۱ دست یافت و موقتا به صدر جدول لالیگا صعود کرد.

 

 

 

 

 

 

عکس‌های گرافیکی رافان‌نیوز