بارسلونا و گرانادا در شبی به یادماندنی از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا به دیدار هم رفتند و بلوگرانا به شکلی دراماتیک با لیونل مسی به پیروزی ۵-۳ دست یافت و به نیمه نهایی صعود کرد.

بارسلونا در یک چهارم نهایی جام حذفی اسپانیا موسوم به کوپا دل ری  میهمان گرانادا بود و در شبی دراماتیک و در ۱۲۰ دقیقه نفسگیر حریف را از پیش رو برداشت.

بارسا بازی را بهتر آغاز کرد و در همان دقایق نخست با حرکت نفوذی و ارسال ترینکائو و ضربه سر آرائوخو می توانست به گل برسد، اما سنگربان گرانادا توپ را دفع کرد.

با این حال گرانادا دقیقه ۲۰ اولین موقعیت جدی خود را آغاز کرد و ضربه سر پوئرتاس با اختلاف کمی از کنار دروازه تراشتگن به بیرون رفت.

پس از آن میزبان بازی را در اختیار گرفت و دقیقه ۳۲ روی اشتباه مدافعان بارسلونا مخصوصا اومتیتی بود که ارسال آلبرتو سورو را کندی با یک ضربه سر از دهانه دروازه همراه کرد و گرانادا را پیش انداخت.

اواخر نیمه اول ضربه روبرتو راهی به دروازه گرانادا پیدا نکرد و دو تیم با برتری میزبان راهی رختکن شدند.

نیمه دوم بارسلونا غافلگیر شد و دقیقه ۴۷ خیلی زود در یک حمله سریع با ضربه روبرتو سولدادو در موقعیت تک به تک دروازه خود را باز شده دید.

در اینجا بخوانید:

در ادامه بارسا که چیزی برای از دست دادن نداشت بازی را در اختیار گرفت و در اواسط نیمه دوم دو موقعیت خوب را با محوریت لیونل مسی از دست داد.

دقیقه ۸۱ اسکندل دروازه‌بان گرانادا با واکنشی خوب ضربه قیچی زیبای گریزمان برای بارسلونا را دفع کرد.

سرانجام دقیقه ۸۸ بود که بارسلونا مزد حملات خود را گرفت و گریزمان روی ارسال تماشایی لیونل مسی اختلاف را به حداقل رساند.

حملات بارسلونا با شدت بیش‌تری ادامه داشت و دقیقه ۹۲ یوردی آلبا ضربه سر گریزمان را در دهانه دروازه با یک ضربه راحت تبدیل به گل دوم کرد و باعث شد گرانادا برتری خود را از دست داده و به بازی در وقت های اضافه فکر کند.

اما بازی در وقت های اضافه پرگل و جذاب تر دنبال شد، جایی که بارسلونا ابتدا دقیقه ۱۰۰ به ضربه سر گریزمان روی ارسال آلبا به گل رسید و پیش افتاد.

سپس سه دقیقه بعد سرجینیو دست با خطای خود یک ضربه پنالتی به حریف داد تا فده ویکو آن را تبدیل به گل تساوی گرانادا کند.

این پایان کار نبود و دقیقه ۱۰۹ ضربه لیونل مسی در برگشت به فرانکی دی یونگ رسید تا او گل چهارم بارسلونا مقابل گرانادا را به ثمر برساند.

دقیقه ۱۱۵ نیز ارسال زیبای گریزمان با ضربه تماشایی یوردی آلبا همراه شد تا بارسلونا در یک شب دراماتیک مقابل گرانادا به پیروزی ۵-۳ دست یافته و به نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا صعود کند.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز