بارسلونا با پیروزی شیرین و دلچسب ۳ بر ۰ مقابل سویا در بازی برگشت نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا موسوم به کوپا دل ری شبی خاطره انگیز و دراماتیک را با حضور لیونل مسی رقم زدند.

بارسلونا پس از شکست ۲ بر ۰ در خانه سویا و بازی رفت نیمه نهایی در حالی دیشب و در بازی برگشت میزبان سویا بود که چند روز قبل در لالیگا این تیم را با دو گل شکست داده بود.

با این حال برای صعود به فینال کوپا دل ری کار سختی پیش روی خود می دید و باید حداقل ۳ گل می زد و گلی هم دریافت نمی کرد.

از این رو شاگردان رونالد کومان بازی را هجومی آغاز کردند و تمام تلاششان این بود که خیلی زود به گل اول دست پیدا کنند.

تلاش بازیکنان بارسا دقیقه ۱۳ به نتیجه رسید و این تیم با ضربه دیدنی عثمان دمبله از پشت محوطه جریمه از حریف پیش افتاد.

پس از آن از فشار بارسلونا تا حدودی کاسته شد، اما این تیم همچنان برتری خود را بر سویا دیکته می کرد. دقیقه ۳۳ لیونل مسی فرصت خوبی برای گلزنی داشت که توپ او از روی خط دروازه توسط آکنا برگشت داده شد.

در اینجا بخوانید:

با شروع نیمه دوم بارسلونا تمام توان خود را برای باز کردن دروازه سویا به کار بست، اما دفاع منسجم و چند لایه حریف به این تیم اجازه رسیدن به هدف خود را نمی داد.

دقیقه ۶۶ روی ارسالی که عثمان دمبله از سمت راست فرستاده بود، توپ مقابل پای یوردی آلبا افتاد و او با یک ضربه والی دیدنی تا آستانه باز کردن دروازه میهمان پیش رفت، اما توپ او با بدشانسی به دیرک دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۷۱ سویا بر خلاف جریان بازی و روی یک ضد حمله صاحب ضربه پنالتی شد که تراشتگن با هوشیاری ضربه ضعیف اوکامپوس را مهار کرد.

بارسلونا به حملات خود ادامه داد و تا لحظات پایانی بازی موفق به باز کردن دروازه سویا نشد. اما دقیقه ۹۳ روی ارسال دقیق و زیبای آنتوان گریزمان، جرارد پیکه با ضربه سری تمام کننده گل دوم را برای بلوگرانا به ثمر رساند تا بازی مساوی شده و به وقت های اضافی برود.

هنوز چهار دقیقه از وقت اضافی اول نگذشته بود که با ارسال آلبا از سمت چپ، برایتویت با ضربه سری تماشایی گل سوم را هم برای بارسلونا زد تا همه چیز برای صعود لیونل مسی و یارانش به فینال مهیا شود.

در ادامه بارسلونا به خوبی بازی را اداره کرد و به سویا اجازه ایجاد خطر روی دروازه خود نداد تا به لطف پیروزی ۳ بر ۰ مقابل این تیم در بازی برگشت نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا به فینال کوپا دل ری صعود کند و شبی دراماتیک و خاطره انگیز را پشت سر بگذارد.