بارسلونا با پیروزی ۴ بر ۰ مقابل بیلبائو پس از مدت ها یک جام را به خانه برد و این لیونل مسی بود که با دبل خود نقش پر رنگی در فتح کوپا دل ری ۲۰۲۱ توسط بلوگرانا داشت.

فینال جام حذفی اسپانیا بامداد امروز برگزار شد و بارسلونا در آن به دیدار بیلبائو رفت.

لیونل مسی که احتمال ماندنش در بارسلونا با روی کار آمدن خوان لاپورتا به نزدیک ۱۰۰ درصد رسیده است، در این بازی یک شب رویایی را برای خود و هواداران بلوگرانا رقم زد.

بارسلونا بازی را بهتر آغاز کرد و دقیقه ۵ روی پاس مسی و ضربه فرانکی دی یونگ می توانست به گل برسد، اما تیر دروازه بیلبائو مانع شد.

حملات پی در پی بارسلونا با محوریت لیونل مسی ادامه داشت و توپ ها با بدشانسی گل نمی شد و راهی به دروازه بیلبائو پیدا نمی کرد.

دقیقه ۱۲ ضربه اینیگو مارتینز با اختلاف کمی از کنار دروازه بارسا به بیرون رفت.

پس از آن نیز بارسلونا حاکم مطلق بازی بود و با این حال دو تیم نیمه اول را بدون گل مساوی به پایان رساندند.

با آغاز نیمه دوم و دقیقه ۴۸ لیونل مسی باز هم یک پاس عالی را به گریزمان داد که اونای سیمون با واکنش عالی خود مهاجم فرانسوی بارسا را ناکام گذاشت.

در اینجا بخوانید:

در حالی که بازی شناور و هجومی و جذاب بارسلونا توقف ناپذیر نشان می داد، بالاخره دقیقه ۶۰ شاگردان کومان مزد برتری خود را گرفتند و گریزمان ارسال دی یونگ از سمت راست را با یک بغل پای مطمئن وارد دروازه بیلبائو کرد.

هنوز سه دقیقه از گل اول نگذشته بود که بارسلونا با ارسال یوردی آلبا و ضربه سر دی یونگ گل دوم را هم در مقابل بیلبائو به ثمر رساند.

بارسلونا عطش زیادی برای گلزنی نشان می داد و دقیقه ۶۸ این بار نوبت لیونل مسی بود که اختلاف را به سه گل افزایش دهد.

این پایان کار نبود و دقیقه ۷۲ پاس عرضی آلبا با ضربه تمام کننده مسی همراه شد و چهارمین گل بلوگرانا هم به ثمر رسید.

در حالی که بالاخره فشار حملات بارسلونا کم شده بود، دقیقه ۸۵ گریزمان یک بار دیگر دروازه بیلبائو را باز کرد اما این گل به دلیل آفساید مردود شد.

نهایتا بارسلونا به لطف درخشش لیونل مسی مقابل بیلبائو به پیروزی ۴ بر ۰ دست یافت و پس از مدت ها یک جام را به خانه برد و هوادارانش را خوشحال کرد.

بارسلونا در حالی کوپا دل ری ۲۰۲۱ را فتح کرده است که هنوز برای قهرمانی در لالیگا نیز از شانس زیادی برخوردار است.

 

 

 

انیمیشن های فوتبالی رافان نیوز